ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


10 עצות לזוגות הסובלים מבעיות פוריות

זוגות הנתקלים בקשיים בכניסה להריון בדרך טבעית, נקלעים לתחושות כשלון וחרדה. מתי כדאי לגשת לייעוץ, מה כדאי לקחת בחשבון, ואיך אפשר לעבור את התקופה הזו קצת יותר בקלות
עפרה ליאור, רשת "המרכז הרפואי לפוריות"

1. חכו שנה לפני שתפנו לטיפול - בשנה הראשונה מתחילת הניסיון להיכנס להריון ומהפסקת השימוש באמצעי מניעה (אם נעשה בהם שימוש), מומלץ לנסות להרות רק בדרך הטבעית ולא לפנות לייעוץ. יש לזכור שבכל מחזור חודשי ההסתברות להיכנס להריון הינה 20 אחוז בלבד, כך שבהחלט יתכן שגם התהליך הטבעי ייקח זמן והריון יושג רק בניסיון העשירי. פחדי שווא רק יורידו את סיכויי ההצלחה.

2. יחסי מין בזמן המשוער של הביוץ - במהלך השנה הראשונה לניסיונות מומלץ לכוון את קיום יחסי המין למועד המשוער של הביוץ, שהוא 14 יום לפני קבלת המחזור. מומלץ להתחיל קיים יחסי מין מדי יום ,החל מחמישה ימים לפני מועד הביוץ המשוער.


3. פנו לייעוץ לאחר כשנה - לאחר שנה כדאי לפנות לייעוץ מקצועי. מומלץ לבצע בדיקה במקביל אצל שני בני הזוג, כך שניתן יהיה להתחיל בהקדם בטיפול הנדרש.


4. עשו בדיקת זרע - פוריות נמוכה של הזרע או עקרות אינה באה לידי ביטוי במראהו של נוזל הזרע, כך שקיימת חשיבות לבדיקת הזרע במרפאה כדי לדעת אם הגבר סובל מספירת זרע נמוכה או מהיעדר זרע בכלל.


5. האזרו באורך רוח - למצב הנפשי שבו נמצאים בני הזוג השפעה רבה על סיכויי ההצלחה של הטיפול, ולכן השתדלו להיות סבלניים ולחשוב על התוצאות שיהיו לטיפולים בטווח הארוך ולא על מה יהיה בעוד שבוע. הסתכלות על התועלת וראיית המטרה מקלה במעט את חווית הציפייה והאכזבה.


6. היו סובלניים אחד כלפי השני - טיפולי הפוריות כוללים טיפולים הורמונלים, שעלולים להיות כרוכים בשינויים פתאומיים במצבי הרוח אצל האישה. לפיכך מומלץ לבני הזוג להיות גם סבלנים זה לזה, ולתמוך אחד בשני ברגעי משבר.


7. ידע הוא כוח - בני הזוג זכאים לעמוד על זכותם לקבל מידע מלא על הבדיקות והטיפולים שנעשים בגופם, והם זכאים לבקש פרטים מהרופאים והאחיות המטפלים בהם. למידע יש לרוב השפעה מרגיעה על המטופלים, והוא מהווה מרכיב נוסף בהגדלת סיכויי ההצלחה.


8. התכוננו להיעדרויות מהעבודה והבית - בתקופת הטיפולים יש לקחת בחשבון היעדרויות מהעבודה ומהבית. מומלץ שבני הזוג יגיעו להחלטה בנוגע לשיתוף בני המשפחה והחברים לעבודה, בידיעה על טיפולי הפוריות.בנושא זה לא ניתן לתת המלצה חד משמעית, מאחר ההחלטה מאוד אישית ונובעת משיקולים רבים. אולם, על שני בני הזוג להיות שלמים עם החלטתם.
על פי החוק עובד/ת שכיר/ה הנמצא/ת בטיפולי פוריות מוגנ/ת מפיטורין. לכן יש חשיבות עקרונית לעובדת ידיעתו של המעסיק  בדבר טיפולי הפוריות שאתם עוברים.


9. הלחץ שלפני המחזור - לקראת סיום מחזור הטיפול ובסמוך למועד שבו אמור להופיע המחזור החודשי נוטות חלק מהנשים לבצע בדיקות הריון עצמיות באמצעות ערכות הנרכשות בבתי המרקחת, וזאת לפני בדיקות הדם שקבע הרופא המטפל. אין כל מניעה לבצע בדיקות אלו, אולם יש לזכור שבדיקת הדם אמינה יותר .


10. שתפו פעולה עם הרופאים - חשוב לשתף פעולה עם הרופאים ולא לבזבז אנרגיות על התנגדות לטיפול. אם היה ואינכם מרגישים בנח עם הצוות או הרופא המטפל פעלו לשנות את המצב באמצעות החלפת המרפאה או הרופא.
להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites