ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


החדר של דורה ובוטס

מה יש לדורה בתיק הגב ולמה בוטס מסתובב תמיד עם מגפיים? לטל גולדרט יש הרבה שאלות חשובות על הפרק, אבל עד שיימצאו התשובות היא תלמד אתכם לעצב לילדים חדר עם הדמויות האהובות עליהם. ורק שלא יבקשו עוד פעם ספיידרמן
טל גולדרט

במהלך סוף השבוע עסקתי בקישוט החדר של שרון. הוא בן ארבע, וכמו כולם, מאוהב נואשות בדורה. תוך כדי עבודה עלו בראשי לא מעט מחשבות טורדניות. כשציירתי את דורה ובוטס התחלתי לשים לב לפרטים הקטנים, וסימני השאלה החלו לצוץ.

שמתם לב שהגברת דורה צמודה באורח קבע לתיק הגב שלה, כאילו שיש לה מה להסתיר? במבט חטוף אפשר לראות שהאישונים שלה, איך לומר, מורחבים קמעה. ואני ממשיכה לתהות:


1. איך לילדה כל כך קטנה יש צמיד יקר כל כך?
2. מה קורה עם התיק גב הזה, מה יש שם, ומי ארז לה אותו?
3. הייתי רוצה לקבל הבהרות על מערכת היחסים המשונה עם הקוף הזה, בוטס. איך הם הכירו? כמה זמן הם ביחד? זה רציני?


ולעניין הקוף. להפתעתי גיליתי שיש לו ראש מרובע. זה כבר שם אותי במקום לא נוח, כי רציתי לשאול אם מישהו בדק מה יש לו בסוליות של המגפיים. הוא נועל אותן באופן מחשיד בכל עונה, בשמש או בגשם, ללא הבדל דת, גזע ומין. תודו שזה משונה.


ואחרון חביב, מבין כל החברים, שרון בחר את טיקו, הסנאי. סלב צ'וקומוקו שאף אחד לא זוכר ותמיד מקבל איזו שורה או שתיים בטקסט, וגם זה באנגלית. אז הוא אמנם יחף, ונראה סתם כמו אחד שזקוק לטיפול אורתודנטי דחוף, אבל הללללללווווו, טיקו, מה זה הווסט הזה? (ואם לא אכפת לך, תהפוך לרגע את הכיסים...).


בפעם הבאה, אשמח לדון במערכת היחסים האמביוולנטית בין בוב הבנאי לוונדי.


אבל עכשיו לעניינו. אם גם הילד שלכם מאוהב בדורה ובוטס, תוכלו לעצב לו חדר של מעריץ מושבע בסופשבוע אחד.

החומרים הדרושים:
לוח קאפה – להשיג בחנויות מכשירי כתיבה. זה לוח של חומר מוקצף, קצת דומה לקלקר, ומצופה בנייר מבחוץ. יש להשיג בעובי 5 מ"מ או 10 מ"מ, אני הסתפקתי בדק יותר. זה עולה משהו כמו 20 שקלים לגליון בגודל של בריסטול.

צבעים – אקיליק, אפשר גם גואש.

טוש לורד שחור – רצוי שניים, לגיבוי.

סכין חיתוך חדה – יפנית או סכין אקסקטו, שזה כמו סכין מנתחים, עם שפיץ.

אינטרנט להורדת דפי צביעה

מדפסת + סורק, שאפשר להגדיל בהם את התמונות.


בוחרים נושא, גיבור נערץ, דמות מצויירת וכד' ומחפשים דפי צביעה. אצלנו ההתלבטות הייתה בין בובספוג מכנס-מרובע ופטריק לבין דורה ובוטס. כאמור דורה לקחה, ובגדול, אבל כל דמות מצויירת עשויה להתאים, רק וודאו שאתם מוצאים דפי צביעה מתאימים, אפשר גם ברשת.


מדפיסים את דפי הצביעה, ואז סורקים ומגדילים אותם. אני הגדלתי את בוטס ב 200% ואת דורה ב 400%, כדי לשמור על פרופורציה ביניהם. הדפסתי את זה על כמה דפי A4, בחלקים, ואז חיברתי אחד לשני.
מניחים את הציור המוגדל על הלוח, ועוברים על הקווים בעיפרון. העיפרון משאיר סימן על הלוח, ועל הסימן הזה עוברים אחר כך בטוש לורד שחור.


לאחר ההעתקה וסימון הקווים, מתחילים לצבוע. אם צובעים באקריליק, יש מצב שהשכבה הראשונה לא תיתפס טוב והצבע לא יהיה אחיד. אל דאגה, תנו 10 דקות לייבוש ועברו בשכבה שנייה. זה כבר יראה הרבה יותר טוב. אם יצאתם מהקווים בטעות וכיסיתם על הקו השחור - לא נורא, בסוף נעבור שוב על הקווים השחורים, וזה יראה כמו חדש!


לאחר שסיימתם לצבוע הכל, ועברתם מחדש על קווי המתאר, אפשר לעבור לשלב החיתוך. בעזרת סכין חיתוך חדה חותכים מסביב לדמות.


עכשיו רק צריך להדביק על הקיר. אני השתמשתי בדבק האהוב עלי- סלוטייפ דו צדדי.


ליצירת העץ והפרחים השתמשתי בסול, והצמדתי לקאפה בעזרת סיכות מתפצלות. עוד אביזר חינני ושימושי עד אין קץ בעולמי השטחי...


שרון מאושר מאוד. מכיוון שחטפני השועל לא נראה באופק, וגם הבטחתי לו שהוא לא מאחורי השיחים, הוא ישן עכשיו שנת ישרים בחדרו הממותג.

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites