ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


על החשק המיני לאחר הלידה

התינוק שזה אתה נולד הוא מרכז הבית, אבל אל תשכחו את עצמכם ואת הזוגיות שלכם. העיכובים הרפואיים, הפסיכולוגיים והחברתיים לקיום יחסי מין מחדש 


נירה דישי

חודש אחרי הלידה, השעה שעת לילה מאוחרת, ושוב את מוצאת עצמך מסתובבת בזמן שכולם ישנים. תינוק בזרועותייך, שיערך פרוע, לגופך וחולצת טריקו הגדולה בשתי מידות ממידותייך שלא מצליחה להסתיר את הכרס הבולטת מקדימה. את כמעט נכנסת לדיכאון, אבל אז הפעוט משמיע קול גרגור חרישי וכל רגשותייך האימהיים גואים בך. את מביטה בו באהבה ושוכחת מהכל: מהגוף שכרגע לא נראה במיטבו, מהבגדים שלא עולים עלייך, מהבעל שאת מתקשה לאחרונה לנהל איתו שיחה, שלא לדבר על סקס.

אז נכון שכל הבעיות המטרידות נשכחות כלא היו למשמע גרגורו המתוק של תינוקך החדש, אבל לא שכחת מישהו? מה עם בן הזוג? מה עם עצמך? לאיפה האינטימיות שלכם נעלמה, ומה עם החשק המיני? הוא לא קיים, תודה ששאלתם.


לאן נעלם הליבידו?
הסיבות לכך שהחשק המיני מתעכב הן רבות: הטראומה שחוותה האישה בלידה, התפרים שגם אם נתפרו כראוי, עובר לפחות חודש עד שהמקום מחלים; כמות ההורמונים בדם שיורדת אחרי הלידה, בעיקר אצל מיניקות; עייפות, וחוסר דם. נשים מאבדות בלידה דם רב ואם הן לא לקחו כדורי ברזל הרי שהן עייפות ותשושות – וכשעייפים נעלם החשק המיני. וכמובן – בואו נודה בזה - התינוק שמונע שינה סדירה בלילה.


"אם התינוק בוכה לא ישנים", מסביר ד"ר משה מוק, מומחה לסקסולוגיה ומנהל היחידה לטיפול מיני בבית חולים "מאיר", "ואם הוא לא בוכה – מתעוררים כדי לבדוק אם הוא בסדר, וכאן גם נכנס תפקיד הבעל. יש בעלים עם 'תסמונת השמיעה הסלקטיבית' שלא שומעים משמונה בערב עד שמונה בבוקר למחרת, ובתגובה האישה אומרת שכשהוא ירצה מין, היא גם לא תשמע אותו. סיטואציה זו מוסיפה ליחסים מאבקי כוח וקנאה כי האישה כל הזמן עם התינוק, וזה יוצר קנאה אצל הבעל. על בני הזוג להתרגל למצב שיש שלישיה וללמוד להעניק חום ואהבה לכולם. האישה צריכה לשים לב ולא לתת לבעל להרגיש בתחרות, כי אז הזוגיות נפגעת".


גם העובדה שהאישה בבית, ולפעמים משועממת וכל מה שהיא רואה הם ארבע קירות וחיתולים, גורמת לה להרגיש פחות מינית. "הפתרון הוא לצאת לבילוי ומהר!", מבהיר ד"ר מוק. "ביחד או לבד. אם את תקועה כל היום בבית - ברור שאין לך חשק. גם המנהג של הורים לישון עם התינוק במיטה או באותו חדר לא מטפח את החשק והסיכויים לקיום יחסים. צריך לתת לתינוק לישון בחדר שלו, ולבקש מרופא הנשים אמצעי מניעה כדי שהפחד להיכנס שוב להריון לא יגביל את צעדיכם".

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites