ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


יום המשפחה – הזדמנות לפעילות מקרבת
חוויית הבילוי של יום המשפחה נעלמת למחרת היום המצויין, נמוגה אל חיי השגרה, לידוע והמוכר. כדי ליצור אווירה משפחתית מגובשת, יש צורך מעבר לציון טקסי של יום זה, לפעול באופן יזום ליצירת אווירה של הנאה משותפת ומתמשכת.
אורנה מלכי לבנה

כאשר אנו מציינים תאריך או אירוע משמעותי, אנחנו לרוב חוגגים אותו בחיק המשפחה הקרובה והחברים. יעל לב-אור  מאמנת משפחתית מציעה למנף את המועדים החשובים הללו מעבר לסתם עוד בילוי שגרתי, ולהפכם להזדמנות לזמן איכות ובילוי מהנה שיזכרו בעתיד ויתרמו לגיבוש המשפחה.


לב-אור מציינת למשל כי בילוי במסעדה, הוא נחמד אך במסגרתו, אנחנו מקבלים שירות ואחרים טורחים מסביבנו. חוץ מהרצון ליהנות לא מתקיימים פרמטרים של ציפייה, מעורבות ושיתוף ולכן ההנאה רלוונטית לזמן האירוע עצמו בלבד.  אך אם נחליט לעשות פרויקט משפחתי, שבו כל חברי הבית שותפים ונצליח לייצר את כל המרכיבים, נרוויח חוויה מעצימה הרבה יותר.


היא מציעה לא לחכות ליום הולדת הבא. ניתן ליזום פעילויות משותפות מגוונות על בסיס קבוע (למשל מדי שבת או מוצ"ש).  כאשר בני המשפחה עובדים יחד על יצירת פרויקט משותף הם מגייסים לכך את המיטב שבהם לפרויקט, מתוך רצון שיצליח, וכך פוגשים את היכולות שלהם, מרוויחים חוויה, זמן איכות ותחושת והנאה משותפת.
"זה לא צריך להיות פרויקט מאוד גדול, אך חשוב שיהיה יצירתי, וחשוב שלכל אחד מבני הבית יהיה בו תפקיד ושיהיה ברור לכולם מתי חוגגים את סיום הפרויקט".


מה שמוביל את הפעילות הנו יצירת מודעות למשימה משותפת שכולם מגויסים אליה, לתפקיד שיש לכל אחד מבני המשפחה במשימה, הרצון של כל אחד מבני המשפחה בהצלחת הפרויקט והציפיה להנאה שנחווה בסיומו.


רעיונות לפרויקטים: עיצוב חדר, טיפול בגינה, הכנת ארוחה משותפת, פיקניק הפתעות במסגרתו כל אחד מבני הבית אחראי על ארגון פעילות שונה במסגרת הפיקניק ועוד.


www.mk1.co.il


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites