ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


היום הבינלאומי למאבק נגד העגינות וסירוב הגט
היום הבינלאומי לציון המאבק נגד העגינות וסירוב הגט, יחול השנה ביום ב'', יג' באדר ב' תשס"ח (תענית אסתר) 9.3.09. המסר השנה: עידוד חתימה על הסכם קדם נישואין למניעת סרבנות גט.
מערכת O-mama

בעיית העגינות וסירוב הגט, עדיין לא נפתרה. מדובר בבעיה אנושית-חברתית המשפיעה על חייהם של נשים, ילדים וגברים יהודיים בישראל ובעולם.
למעשה, ע"פ המצב החוקי כיום בישראל כל אדם יהודי הנישא לבן/בת זוג יהודי יכול למצוא את עצמו, במידה וירצה להתגרש, במצב "קפוא" בו הוא נשוי בכפיה לאותו הבן/בת זוג.


נשים יהודיות, שאינן יכולות להכיר בן זוג אחר, להינשא מחדש ולהביא ילדים לעולם מבלי שיחשבו לממזרים הנן "מסורבות גט".

תיק ההזדהות עם העגונות ומסורבות הגט
תיק ההזדהות עם העגונות ומסורבות הגט
לבעיה זו נלוות בעיה כלכלית, מכיוון שיש בני זוג המתנים את מתן או קבלת הגט בויתורים כלכליים העלולים לפגוע בצד השני וגם בילדים המשותפים.


בעיה זו איננה רק בעיה של נשים, ישנן גברים שגם הם מסורבי גט (הם אינם יכולים להינשא בשנית, אך הם יכולים לחיות עם אישה אחרת ולהוליד ילדים ללא חשש ממזרות).


השנה קואליציית 'עיקר' – קבוצת ארגונים הפועלת למען העגונות ומסורבות הגט בחרה להתמקד בהעלאת המודעות לעריכת הסכם קדם נישואין למניעת סרבנות גט.

 

  • הסכם נישואין הוא הצהרה על כוונת הזוג לנהל מערכת נישואין שיווניות ובמקרה של סרבנות גט, הצד המסרב ישלם על כל יום של סרבנות תשלום קבוע מראש (לדוגמא, חלקית השכר הממוצע במשק). כך יהיה תמריץ ממוני להגיע להסכמה ולא לסרבנות גט.
  • הסכם קדם נישואין הכרחי גם אם בני הזוג מחליטים לא לחתום על הסכם ממוני, כי כל מטרתו לוודא שמי מבני הזוג לא יהיה נתון לסחיטה כלשהי ע"י סרבנות גט.
  • הארגונים השונים בקואליציית 'עיקר' מציעים מגוון של נוסחים המתאימים להשקפת עולמו של כל זוג.
  • יש הסכמים המקובלים ע"י רבנים וגם ע"י בתי הדין הרבניים.


תיקים להזדהות עם העגונות ומסורבות הגט


לקראת יום העגונה שיתקיים בתאריך 9.3.09, קואליציית 'עיקר' -  הפועלת למען העגונות ומסורבות הגט משיקה תיקים הנושאים את המסר: "נישואים הם לא בית אסורים".
התיקים עשויים מחומרים ממוחזרים אשר נתפרו ע"י אנשים מוגבלים העובדים למחייתם באחד ממפעלי "המשקם" – פרוייקט המעסיק אנשים מוגבלים.  עלות התיק 10 ש"ח כתרומה למאבק למען העגונות ומסורבות הגט. התיקים נמכרים ברשת חנויות 'קום איל פו'


www.icar.org.il 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites