ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שדולת הנשים בעקבות פסיקת העליון: על הכנסת להשלים את תהליך החקיקה
 בית המשפט קבע תקדים חשוב המכיר בכך כי הזכות הטבעית לאימהות אינה שוללת את זכות הנשים לעצמאות כלכלית. פסיקת העליון מהווה תמריץ חיובי להשתלבותן של אמהות בשוק העבודה ותקל על הנטל הכלכלי של המשפחות הצעירות בישראל.
מערכת או-מאמא

עם זאת, כפי שנכתב בפסק הדין, יש לזכור כי הפסיקה היא רק קצה הקרחון ועל מנת לקדם ולהשלים את התהליך החשוב של יציאת נשים לעולם העבודה, יש להמשיך לפעול ולקדם את הצעת החוק להכרה בהוצאות טיפול בילדים, אשר תעגן את הפסיקה ותרחיב את זכות ההכרה בהוצאות טיפול בילדים לכלל נשות ישראל.


הצעת החוק שמקדמת שדולת הנשים בישראל ועברה בקריאה ראשונה בכנסת, נותנת מענק כספי גם לנשים שאינן עוברות את סף המס, ובכך למעשה נותנת פתרון גם לנשים שמרוויחות שכר מינימום. הטבת המס כפי שמובאת בהצעת החוק מיושמת במדינות מתקדמות אחרות אשר השכילו גם הן להבין את הקשר שבין הגדלת מעגל האמהות העובדות לצמיחה כלכלית ואף לשיפור רווחתו של הילד.


ממחקר כלכלי שביצע משרד רואי החשבון 'גיזה-זינגר-אבן' עבור שדולת הנשים בישראל עולה כי אומדן התוספת לתמ"ג הוא 3-5 מיליארד שקלים לשנה; העלות לאוצר המדינה בגין הפסד מסים מוערכת בכ-2 מיליארד לשנה. ולפיכך, הכרה בהוצאות טיפול מהווה המהלך כדאי מפני שהצמיחה עולה באופן מהותי על הפסד הכנסות המדינה במסים, ומדובר בצעד תומך צמיחה. הטבת המס תוביל לשינוי התנהגותי, כלומר תוביל לכניסתן של נשים למעגל העבודה, להגדלת התוצר במשק ולצמיחה שבתורם יביאו לקיזוז הכנסות ממסים וקיזוז של אובדן ההכנסות ממס. להכרה בהוצאות טיפול בילדים יש השפעה מובהקת התורמת לצריכה במשק.להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites