ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


המדוזות בדרך
ריכוזי מדוזות גבוהים עושים את דרכם אל חופי הארץ. להלן מספר עצות של מחלקת ההדרכה במד"א למתרחצים בדבר התנהגות במקרה של התקלות במדוזה.
מערכת או-מאמא

המדוזות - הגושים הכחלחלים, שוב נצפו בים התיכון והם אמורים להיפלט אל החוף כבר בימים הקרובים ולפי כל הסימנים גם בעונת הרחצה הקרובה נסבול מההפרשות הצורבות שלהן.


גוש הג'לי המכוער שנסחף אל החוף נראה כל כך לא מרשים, אבל לדעת המדענים המדוזות הן בעצם מהטורפים הנפוצים, היעילים והמתוחכמים ביותר - על פני הגלובוס. לא צריך לבוא במגע ישירות עם המדוזה כדי לחוש צריבה. תאי הארס צורבים גם כאשר הם כבר לא על המדוזה עצמה. רבים מאלה שהצליחו לחמוק מהחוויה המפוקפקת של מפגש ישיר עם מדוזה, מכירים את תופעת 'המים הצורבים', או 'ביצי המדוזה'. אין מדוזות - רק צריבות. 


צריבת המדוזה בדרך כלל איננה מסוכנת ולכן אין מקום לבהלה. בעת תחושת הצריבה יש לצאת מהים ולשטוף את מקום הצריבה בחומץ. החומץ מנטרל את הארס. באין חומץ אפשר לשטוף במי מלח ולא במים מתוקים, ולא לשפשף בחול - כך רק תעזרו להתבקעות התאים הארסיים ובהתפשטותם. לאחר החיטוי בחומץ יש לשטוף את המקום במי ברז רגילים וסבון.


במקרים חריגים של פגיעה קשה של הפרשות המדוזה המלווה בתחושת כאב עזה או קשיי נשימה, יש להזעיק את שירותי מד"א (טל' 101) כדי לפנות את הפגע בדחיפות למתקן רפואי קרוב. 


לפני היציאה לים מומלץ להצטייד בבקבוקון המכיל חומץ ביתי, בנוסף לתכשיר להגנת העור מפני קרני השמש, שגם בהזדמנות זו חשוב להדגיש את חשיבותו.


 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites