ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


כיצד איך לעבור את החופש הגדול בחסכון?
פעמונים ארגון לשיקום כלכלי מסביר כיצד ניתן לעבור את החופש הגדול מבלי לפגוע בכיס.

איך לצאת לחופש מבלי לפגוע בכיס? תחילה יש לתכנן את ההוצאות הכלכליות לתקופת הקיץ: 


1. תכננו את המשימות שאתם מתכוונים לעשות בחודשי הקיץ. כמו: טיול לחו"ל, לאן?  כמה זמן?  עם הילדים או בלעדיהם, מאורגן או עצמאי, טיול בארץ, כמה זמן?, לאן? קייטנה לילדים? כמה זמן? עירוני או פרטי? כולל ארוחת צהריים?,ביקורים בקניון,מסעדות, באיזה תדירות, מופעי בידור כמה?, ים/ בריכה באיזו תדירות?חוגי העשרה/ מורים פרטיים/קורסי קיץ.


2. תכננו את גובה ההוצאה שאתם מעמידים בגין כל הוצאה, כן ממש לשים תג מחיר עבור קייטנה, מופע,או טיול. אם אינכם יודעים את העלות בצעו בירור מהיר


3. סכמו את כלל ההוצאות הנ"ל ובדקו את סך הכסף הפנוי (לאחר ההוצאות שוטפות).
בתחום הכלכלי: ניהול תקציב וצריכה עפ"י יכולת אמיתית.


 כיצד בכל זאת ניתן לחסוך בהוצאות הקיץ:


1. קייטנות – למי שיש תקציב מוגבל, עדיף קייטנה ארוכה (בימים) ודלה בתכנים, מקייטנה קצרה ועמוסה באטרקציות (ג'יפים וקיאקים). יום אחרי הבריכה הילד ישתעמם...במשפחות גדולות לעיתים כדאי לקחת ימי חופש ללא תשלום וזה יצא יותר זול מאשר קייטנה לכל


2. אטרקציות – הילד משועמם. כל דבר יכול להפיג זאת, והוא לא בהכרח עולה כסף. שני ילדים שאחד היה יום שלם בטיול על סוסים והשני צייר בצבעי גואש, שניהם יהיו משועממים מחדש למחרת. על כן נסו למצוא אביזרים שונים לתעסוקה


3. טיול – הטיול הוא חוויה בפני עצמה. לא חייבים להיכנס לאתרים, יש די והותר ואדיות ונחלים לטייל ללא תשלום, והמון נקודות חן מתחת לאף הקרובות לבית. טיול יכול להיות גם של שעתיים ולא חייבים לצאת ל 4 ימים לטיול.


4. צ'ופרים – ניתן לסכם עם הילדים מראש על מספר צ'ופרים לשבוע / לחודש או לכמת זאת
לכסף, ולתת לילדים את ההחלטה מתי ל"בזבז" זאת. לא להחליט עבורם. כן להחליט עמם על גובה הסכום שמתאים להורים. ברגע שההחלטה עברה אליהם, הם יהיו שרי אוצר מצוינים .


5. דמי כיס- דמי כיס- הקצו לילדכם דמי כיס לשבוע ולהבהיר לילדים שאין להוסיף מעבר לכך, ואין "להלוות" מהתקציב של שבוע הבא. תנו לילד ללמוד כיצד מתמודדים עם תקציב קיים וכיצד בונים סדר עדיפויות.


6. ספריה – בקרו עם הילדים בספריה העירונית, עשו להם מנוי כפול ועודדו אותם להחליף ספרים. זה חשוב, חינוכי, ומספק הנאה לשעות רבות. מחיר המנוי נמוך ובדרך כלל זה רק פיקדון.


7. שכירת סרטים –  לאחר שהילדים ימצו להחליף ביניהם את כל מה שיש להם בביתם, הציעו לילדים להתאגד ביניהם. כל סרט ניתן לשכירה בדרך כלל ל 3 ימים.סרט ממוצע הוא של 1.5 – 2 שעות. אם החבורה השכונתית / של הכתה מתאגדת וכל אחד שוכר רק פעם אחת ומזמין את האחרים לראות אתו זה גם כיף יותר גדול ביחד, וגם מוזיל את ההוצאות.


8. קניות ורכישות – בגדים, הנעלה, כובעים, תכשירי הגנה, דברים לים וכו'. מומלץ  לקנות במבצעי סוף שנה לקראת שנה הבאה.


9. שיחות בפלאפונים וקביעת בילויים- חשוב לדבר בטלפונים הניידים רק שיחות קצרות. את שיחות הנפש, או שיחות של חוויות יש לערוך  ב-4 עיניים או לכל היותר בטלפונים קוויים. את הקביעה לבילוי משותף ניתן לעשות דרך תוכנות שונות באינטרנט ולחסוך בעלות שיחות סלולר


10. יציאה לבילויים-  בצאתנו מהבית לבילוי, ניקח סכום מוקצב במזומן כאשר ברור לנו שלא חורגים מהסכום הזה. הליכה לבילויים עם סכום לא מוגבל (או כרטיס אשראי) גוררת הוצאות נוספות ומיותרות.


11. ישראל מתייבשת וגם הכיס -  קבלו עובדת חיים פשוטה:  באותו מתג שמדליקים את האור/ מחשב/ מזגן  גם מכבים אותם. תרמו חלקכם לחסכון הבית וסגרו מיד כשתסיימו חשמל מיותר. כנ"ל לגבי ברזי מים. מקלחות ארוכות יכולות להיות תענוג,  אבל מתי ראיתם את מפלס הכנרת בזמן האחרון?!


12. היו רגישים בכל הנוגע לבילוי עם חברים - כאשר אתם מציעים לחברים להצטרף לבילוי או טיול, חשבו על האפשרות שאולי אין להם מספיק כסף לכך, אולי ההורים שלהם פוטרו מהעבודה (ולא נעים להם לספר לכם על כך). הלחץ שאתם גורמים יכול לגרום לעוד לחצים מיותרים- היו רגישים בנושא.


13. למלא מים במקום לקנות- יש לנו מדינה חמה ומומלץ לשתות הרבה. קחו בקבוק קטן לכל מקום שאתם הולכים. בכל מקום יש ברז (לפעמים עם מים קרים) ושם תוכלו למלא את הבקבוק שלכם ולשתות במהלך היום, אפשר לראות בזה את טעם החיים.


14. 25 אגורות...זה גם כסף  -  תחשבו "ירוק"... אם קניתם בקבוקי שתייה (למרות מה שנאמר בסעיף הקודם) אל תזרקו אותם לאחר השימוש, אספו בקבוקים/פחיות והחזירו לנקודות האיסוף במרכולים, כך תוסיפו "ירוקים" לכיסכם.


15. פעילויות מוזלות - מתנ"סים, עיריות, קניונים וגופים נוספים מציגים פעילויות בחינם עבור המשפחה או בעלות נמוכה מומלץ לבדוק זאת.  

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites