ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שפעת החזירים – פתרון אלטרנטיבי
לא צריך לחכות לחיסון נגד שפעת החזירים. הג'ינג'ר, שידוע זה אלפי שנים כמחסן טבעי של הגוף נגד מחלות קור, מצליח לעכב את ההתפתחות של וירוס שפעת מסוג A, שעימו נמנה וירוס השפעת שמשגע כעת את העולם.

פרופ' משה שטרנפלד, מומחה ברפואה פנימית וברפואה סינית, לא מופתע מממצאי המחקר היפאני שמגלה עובדה זו: "תכונותיו האנטי-זיהומיות של הג'ינג'ר ויכולת החימום שלו הופכות אותו לנשק יעיל נגד מחלות קור, כולל שפעת החזירים כאשר זו עונה על הקריטריונים של מחלה קרה"
הוא גם ממליץ לוותר על החיסון הרפואי: "הסכנה של החיסונים גדולה בהרבה מהתועלת הצפויה מהם. ככול שאנו מרבים להתחסן מפני השפעת הנגיף מתחסן ומתחזק מפני החיסון"


שפעת החזירים ממשיכה להכות בחו"ל ובארץ. מאז פורסם מקרה התחלואה הראשון בעולם, אובחנו בישראל יותר מ-2,000 חולים, ומספר הקורבנות עולה משבוע לשבוע. אנשי הרפואה תמימי דעים, שאדם עם מערכת חיסונית חזקה יוכל להתמודד ביתר קלות עם הנגיף ואף להימנע מהידבקות.


על-פי הרפואה הסינית וההודית (איור-ודה), שורש הג'ינג'ר – או הזנגביל - הוא אחד מצמחי המרפא היעילים ביותר לחיזוק המערכת החיסונית ולמניעה וטיפול במחלות קור, ובכלל זה שפעת. מחקר שנערך באוניברסיטה טויאמה שביפאן לרפואה ולרוקחות נותן תוקף מדעי לגישה זו ומצביע על יכולתו של שורש הג'ינג'ר במניעה ובטיפול בשפעת מסוג A, שעימו נמנית גם שפעת החזירים.


וירוס השפעת חודר לגופנו דרך דרכי הנשימה עליונות ותוקף את המערכת החיסונית. ברוב המקרים התאים הראשונים להגיב למתקפה זו הם המקרופג'ים – תאי דם לבנים בולעניים המהווים מחסום מיידי מפני מתקפה חוץ גופית. המקרופג'ים בולעים ומעכלים מיד את הגורם הזר ומעוררים שרשרת של תגובות חיסוניות נוספות בגוף. הניסוי במחקר הוכיח כי לתמצית הג'ינג'ר השפעה מעכבת על גידול וירוס השפעת מסוג  Aבאמצעות תיווכם של המקרופג'ים.


פרופ' משה שטרנפלד, מומחה ברפואה פנימית וברפואה סינית, אינו מופתע מממצאי המחקר: "הג'ינגר  נמנה עם המזונות המחממים המומלצים לשימוש כמניעה וכטיפול במצבי מחלה של קור. מאכלים חריפים, כמו ג'ינג'ר, הם מזונות מחממים יעילים מאוד נגד שפעת. נוסף על חימום הגוף הטעם החריף מסייע בחיזוק דרכי הנשימה. תכונותיו האנטי-זיהומיות של הג'ינג'ר ויכולת החימום שלו הופכות אותו לנשק יעיל נגד מחלות קור, כולל שפעת החזירים כאשר זו עונה על הקריטריונים של מחלה קרה. כדי למצות את סגולותיו הבריאותיות של הג'ינג'ר מומלץ להשתמש בשורש הטרי, ולא בתבלין טחון או בג'ינג'ר ממותק".


בהתייחסו לחיסון נגד שפעת החזירים אומר פרופ' שטרנפלד: "עדיין אין חיסון קונבנציונלי לשפעת החזירים ולעניות דעתי טוב שכך. הסכנה של החיסונים גדולה בהרבה מהתועלת הצפויה מהם. ככול שאנו מרבים להתחסן מפני השפעת הנגיף מתחסן ומתחזק מפני החיסון. הרפואה הסינית מציעה פתרונות אלטרנטיביים לטיפול בשפעת ללא כל הסיכונים הכרוכים בחיסון".


מלבד צריכת ג'ינג'ר ומזונות מחממים אחרים, מנדב פרופ' שטרנפלד עוד כמה טיפים לחיזוק טבעי של הגוף נגד שפעת:

  • יש להימנע מחשיפה לרוח קרה ולהתלבש תמיד בהתאם לתנאי מזג האוויר.
  • יש לדאוג לאוורור מתמיד של החדר גם כאשר מפעילים מזגן. אוויר עומד עלול להוביל להתלקחות של שפעת.
  • מומלץ להימנע משתיית משקאות קרים בשעות הבוקר כדי לאפשר לקיבה להתחמם.
  • כדאי לא להגזים בפעילות גופנית בחילוף העונות. הגוף זקוק לכל הכוח כדי להתמודד עם שינויי האקלים. פעילות גופנית מאומצת גוזלת משאבים ממערכת החיסון.
  • שנת לילה מספקת תתרום לשמירה על התפקוד האופטימלי של מערכות ההגנה הטבעיות של הגוף. מומלץ לישון מוקדם כדי לקום מוקדם. בשעות הבוקר המוקדמות האנרגיה של הריאות והמעי הגס עולה, ותפקודם התקין מסייע בחיזוק מערכת החיסון.
  • נסו להימנע מכעס וממצבים הגורמים למתח נפשי, והשתדלו להשתחרר בהקדם מתחושות צער ועצב. רגשות שליליים מחלישים את המערכת החיסונית.


לשורש הג'ינג'ר יש חריפות מתקתקה וייחודית, ובעבר היה ניתן לראות אותו בעיקר כבן לווייה לסושי וסשימי. מי שנרתע מלעיסת שורש ג'ינג'ר טרי כמגן נגד שפעת, יכול להוסיף אותו כתבלין למגוון רחב של מאכלים, כמו מרקי ירקות, תבשילים מוקפצים, אורז, עופות, דגים, בשרים, דברי מאפה ומשקאות. את השורש הטרי מקלפים לפני השימוש ומגרדים או פורסים לפרוסות דקות. כתרופה מחסנת השימוש הנפוץ בו הוא כתוספת לתה. מכינים תה לימון ודבש, מוסיפים ג'ינג'ר מגורד, ושותים בהנאה לבריאות.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites