ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


טיפים לחלוקת תפקידים נכונה בבית (או למה אבא מוריד זבל ואמא עושה כביסה)
בתיה קריגר, מטפלת ומדריכה מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי, מנהלת פורום 'גיל ההתבגרות ומורכבותו' באתר doctors.co.il, מנדבת טיפים להורים קרייריסטים כיצד להילחם בחלוקת העבודה המסורתית.
  • התנהגו בטבעיות - כל התנהגות שנראית לילדים טבעית, מתקבלת על דעתם. ברגע ששורר מתח בין ההורים לגבי חלוקת התפקידים ביניהם, הילדים חשים שמשהו אינו כשורה, ואז מתחילות הבעיות.
  • הגדירו מטלות, לא תפקידים - ברגע שמחליטים שהבעל אחראי לכביסה ולזריקת האשפה, ואילו האישה אחראית לבישול ולמקלחת של הילדים - לא רק מקבעים תפקידים, אלא גם מגבילים את מרווח התמרון, ואז, באופן טבעי, נוצרות בעיות. למשל, מה קורה ביום
    שהבעל חוזר מאוחר? האם האשפה תישאר בבית ותעלה ריח נורא? מה קורה אם האישה חולה ואינה יכולה לקום מהמיטה? אף אחד לא יבשל או שתזמינו פיצה? כדי לא ליצור מוגבלויות, כדאי לקבוע מהן המטלות שצריכות להתבצע בבית או מחוצה לו מבלי להצמיד להן תווית שמית או מגדרית. כך חלוקת העבודה נעשית בהתאם לצרכים.
  • שתפו את הילדים - ברגע שמטילים על הילדים להשתתף בחלוקת הנטל בבית, יוצרים אווירה שוויונית, שבה מטשטשים את גבולות המגדר והסטריאוטיפים המתלווים אליהם. בצורה זו תשמשו לילדכם דוגמה חיובית של שיתוף פעולה, עזרה הדדית וחלוקת מטלות.
  • חשבו על העתיד ולא על העבר - ילדים נוטים לחזור על דפוסי התנהגות מסוימים שהם רואים בבית, ברוב המקרים בלי לשים לב לכך. נסו לחשוב מהו דפוס ההתנהגות שהיה נהוג בביתכם או בבית של בני זוגכם. האם הוא רצוי לכם? האם הוא מהווה דוגמה טובה לילדיכם? אם לא - לעולם לא מאוחר להשתנות.
  • בדקו את הסביבה - ילדים נוהגים לחקות דפוסי התנהגות שהם רואים בבתים של חברים או בתוכניות טלוויזיה. לא תוכלו לשנות זאת, אבל חשוב שתהיו מודעים להשפעות אלה. שוחחו עם הילדים על כך ושאלו לדעתם. זה יאפשר להם להרהר ולערער על דפוסי התנהגות מסוימים לפני שיתקבעו בתודעתם.
  • שחקו במשחק תפקידים - כדי להבין את הצד השני, מומלץ לנסות להיכנס לנעליו. קחו יום חופש מהעבודה והחליטו כי באותו יום אתם משנים סדרי בראשית. אם הבעל מדיר רגליו מהסופרמרקט והאישה לא מורידה את האשפה - נסו להחליף את היוצרות. זה מותיר הרבה חומר למחשבה ומזמן פתח לשינוי.
  • קחו עזרה חיצונית - כדי לשבור את דפוסי המחשבה שאחד מבני הזוג אחראי לניקיון הבית והשני עוזר לילדים בשיעורים ומשכיב אותם לישון, מומלץ להיעזר לפעמים, בהתאם ליכולת הכספית, באנשי מקצוע: מורה פרטי, עוזרת בית, בייביסיטר. זה מוכיח לנו שלא נולדנו לנקות פאנלים. יש לנו עוד תפקידים בחיים.

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites