ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


פעוט בן 10 חודשים ניצל מחיידק טורף (סטרפטוקוק A)
פעוט בן 10 חודשים מאיזור הגליל המערבי אושפז במצב קשה בבית החולים בנהריה לאחר שנדבק בחיידק טורף מסוג סטרפטוקוק A.
מערכת O-mama

האירוע החל בשבוע שעבר, כשהפעוט החל לסבול מחום גבוה. ההורים המודאגים הביאו את בנם למרפאה בעירם, שם קיבל טיפול מקומי ושוחרר. למחרת, הבחינו ההורים בפצע אדום, דמוי עקיצה, ברגלו. "אחרי יומיים הרגל התנפחה למימדים מבהילים ומיהרנו לקחת אותו לבית החולים", שחזר האב. הפעוט עבר סדרת בדיקות, ולאחריהן הוחלט על אשפוזו במחלקה לכירורגית ילדים. כרבע שעה אחרי קבלתו למחלקה, החל הפעוט לפרכס ולאחר קבלת טיפול דחוף הוא הועבר לחדר הניתוח, לאחר שעלה חשד כי הותקף על ידי זן מסוכן של חיידק הסטרפטוקוקוס הידוע בכינויו "החיידק הטורף", ועלול, ללא טיפול רפואי מיידי, לגרום למוות. המנתח, ד"ר חיים שטארקר, החל מיד בפתיחת העור ובניקוי הרקמות הנגועות והמזוהמות. במקביל, קיבל הפעוט טיפול אנטיביוטי אגרסיבי והועבר להמשך טיפול והשגחה במחלקה לטיפול נמרץ בילדים. מנהל המחלקה ד"ר זאב סוניס: "החיידק תקף את רקמות השריר ברגל ימין ואחר כך הופיע מוקד גם ביד שמאל. החיידק גרם לכשל רב מערכתי בגופו של הפעוט וחלה התדרדרות מהירה במצבו. זו היתה מלחמה על החיים. הפעוט קיבל טיפול משולב מידי ד"ר שטארקר מהמחלקה לכירורגיה-אותרתופדית ומידי האחראי על הזיהומים ד"ר דני גליקמן".


במהלך האשפוז, נאלץ הפעוט לעבור שני ניתוחים נוספים, לצורך ניקוי והסרת הרקמות הנגועות. לאחר כמעט שבוע ימים של חרדה, התאושש הפעוט ובימים הקרובים הוא צפוי לעבור להמשך טיפול והשגחה במחלקה לכירורגית ילדים. ההורים, אשר שוהים כל העת ליד מיטת בנם, שיבחו את פעולת בית החולים ואמרו: "אנו מודים מעומק ליבנו לצוות בית החולים נהריה, על הפעולות שעשה למען הצלת בננו. אבחון מהיר וטיפול רפואי נכון ומסור הצילו לנו את הילד".


מנהל בית החולים ד"ר מסעד ברהום, מציין כי בדרך כלל התמותה כתוצאה מהתקפת חיידק טורף אצל ילדים היא 50 אחוז. במקרה זה, ערנות הרופאים ותפקודם המקצועי הם שהביאו לסוף הטוב ולהצלת חיי הפעוט.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites