ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


בניתוח מורכב הוצא נעץ מראותיו של בן 18
בוקר אחד, לפני כחודשיים, קם עומרי תורג'מן בן ה-18 מקרית גת, עם שיעול טורדני מוזר. כשגילה שהשיעול לא מניח לו גם אחרי שבלע תרופות נגד שיעול פנה למרפאה. שם קיבל טיפול תרופתי נוסף שלא הקל על מצבו.
מערכת O-mama

הנעץ שהוצא מריאותיו של עומרי
הנעץ שהוצא מריאותיו של עומרי
עומרי המשיך לחיות עם התחושה שמשהו מפריע לו לנשום כראוי אבל לא ידע מה זה.
בשבוע שעבר כאשר השיעולים החמירו והוא חש ממש גרוע הוא ניגש שוב לקופת חולים ושם החליטו לבצע צילום חזה יסודי. בצילום התגלה חשד לגוף זר ועומרי הוחש מיד לבית החולים סורוקה.


בסורוקה הוא נבדק ע"י ד"ר דני קינג, פנימאי ומומחה ברפואת ריאות, שאיבחן בנוכחותו של גוף זר בריאה. בוצע ברונכוסקופיה (פעולה בה מוחדרת צינורית לדרכי הנשימה כדי לחלץ את הגוף הזר)  מאחר והעצם היה ממוקם בדופן הריאה ונדבק אליה בחוזקה, לא ניתן היה להוציא את העצם בדרך זו.


"הכנסנו אותו לחדר ניתוח ועברנו להליך מורכב יותר בהרדמה מלאה", סיפר ד"ר בן ציון יהושע, רופא בכיר במחלקה לאף אוזן גרון בסורוקה שביצע את הניתוח. לתדהמתם גילו הרופאים כי העצם הזר שנדבק בחוזקה לדופן הריאה של עומרי היה נעץ בגודל של כ-2 ס"מ .


לדברי ד"ר דני קינג: ". למרות שמדי פעם אנו רואים מקרים של אנשים בוגרים ששואפים מסמרים וחפצים קטנים אחרים, מקרה זה הינו חריג משום שהמטופל אינו זוכר את שאיפת הגוף הזר.
נוכחותו של עצם זר בדומה לנעץ שנמצא במקרה זה, יכולה לגרום לדלקות ראות חוזרות ולפתח נזק תמידי לריאה כולל זיהומים מסכני חיים ".


כעבור מספר ימים שוחרר עומרי לביתו.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites