ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


נתגלה מקרה של דלקת קרום המח בבית שמש
ילדה בת 6, תושבת בית-שמש, לקתה בדלקת קרום המוח. הילדה אושפזה בבית החולים "הדסה – עין-כרם" במצב יציב. הילדה ככל הנראה לא חוסנה במסגרת סל החיסונים שמסופק ע"י משרד הבריאות בתחנות לבריאות המשפחה.
מערכת O-mama

ביום ראשון בערב הגיעה הילדה עם אמה לקופת החולים. הרופא שאיבחן פריחה על גוף הילדה, שלח אותם לטיפול מיידי בבית החולים הדסה, שם אובחן כי הילדה לקתה בדלקת קרום המוח. היא אושפזה לטיפול מיידי במחלקה לטיפול נמרץ,ומצבה, כאמור, יציב.


זמן קצר לאחר אשפוזה של הילדה פנה משרד הבריאות אל הרב אברהם קאפ, יו"ר אגודת "עזרת אחים" בבית שמש, כדי לבדוק את האפשרויות למתן חיסון דחוף לכל מי שהיו במגע עם הילדה הקטנה בלימודים או בגן השעשועים.


החיסון כנגד החיידק הגורם לדלקת קרם המח, נמצא בסל החיסונים המסופק ע"י משרד הבריאות דרך התחנות לבריאות המשפחה. הילדה ככל הנראה, לא חוסנה,  וזאת ככל הנראה משיקולים אישיים של משפחתה.


על חיידק המופילוס אינפלואנזה  B


הגורם העיקרי (אם כי לא היחיד) לדלקת חיידקית של קרום המוח בגיל הרך. המחלה מתבטאת בחום, כאבי ראש, הקאות וערפול ההכרה. התוצאה עלולה להיות פגיעה קשה ביותר במערכת העצבים, עד כדי פיגור שכלי, פרכוסים, חירשות. החיידק עלול לגרום גם לזיהומים קשים נוספים: דלקות ריאה, מפרקים, עצם הלוע ועוד. ההדבקה בחיידק זה נדירה ביותר מאז החלו לחסן תינוקות מפניו. חשוב רק לזכור שישנם גורמים נוספים לדלקת קרום המוח ונגדם אין כרגע חיסון של כלל האוכלוסייה.

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites