ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


תינוקת נשכחה ברכב, מצבה קשה
תינוקת כבת שנה כמעט קיפחה את חייה כאשר נשכחה למשך כשעתיים בתוך המכונית המשפחתית בקריית גת.
מערכת או-מאמא

הילדה הובאה בצהריים (יום ד') על ידי אמה לתחנת מד"א בעיר כשהיא מחוסרת הכרה, ומשם הועברה במצב קשה לבית החולים ברזילי באשקלון - שם התייצב מצבה והוא מוגדר כעת בינוני. יהודה אביב הפרמדיק משחזר "לתחנה פרצה אישה שהיא אוחזת בידיה תינוקת וצורחת  'תצילו לי את הילדה...תצילו אותה'".


ככל הנראה, נהג הרכב, אבי הילדה, יצא מהמכוניות לסידורים ושכח שגם התינוקת נמצאת בתוכה. מוערך כי התינוקת נותרה לבדה ברכב כשעתיים. האם שהתקשרה לאב לברר מה שלום בתה, הזכירה לו כי הילדה היתה ברכב.


התמונה להמחשה בלבד
התמונה להמחשה בלבד
לאחר שהסתבר לה כי התינוקת נשכחה ברכב, הגיע האם בבהילות למכונית, חילצה אותה ורצה לתחנת מד"א הסמוכה. התינוקת פונתה בנט"ן לביה"ח ברזילי במצב קשה אך  יציב, כשהיא מקבלת טיפול  רפואי מציל חיים. הנהג כשגילה מה קרה, התמוטט ופונה אף הוא עם התינוקת לבית החולים לקבלת טיפול.


נתן קודינסקי מנהל מחלקת ההדרכה במד"א: "חשיפה ממושכת לשמש ביום חם עלולה לגרום לפגיעת חום. הנפגע ניראה אדום, חם ועלול להיות מבולבל ואף לאבד את ההכרה. הטיפול הראשוני בכול חשד למכת חום: העברה למקום מוצל, מתן שתייה(אם הנפגע בהכרה), קירור הגוף על-ידי הפשטה וחשיפת העור,הזעקת מד"א בטלפון החירום 101 ופינוי מהיר לבית החולים".מתוך אתר ארגון בטרם:


בפעם הבאה שתיסעו עם ילדיכם או עם ילדים אחרים ברכב, היו ערניים לסכנה. אם תשכחו לכבות את אורות הרכב, או לשלב להילוך חניה, הרכב ישמיע צפצוף התרעה. אם תשאירו ילד ברכב, לא ישמע שום צליל. האחריות עליכם. לעולם, אל תשאירו ילד צעיר ברכב סגור, גם לא לדקה. אתם מתכוונים לדקה, אך אינכם יכולים להבטיח שלא תתעכבו יותר מכך. הביטו לסכנה בעיניים, ודעו שעשיתם של שביכולתכם כדי למנוע אותה.


מומחי ארגון 'בטרם' מזהירים, כי נעילת ילדים ברכב סגור הנה מסוכנת בעיקר בחודשי הקיץ. ממחקרים עולה, כי בסביבת חום חיצוני שבין 22.22-35.5 מעלות צלזיוס, לאחר 60 דקות צפויה עליה של כ-4.5 מעלות צלזיוס. בכך, מגיעות הטמפרטורות המסכנות חיי אדם ובעלי חיים.
במדינות שונות בעולם ישנם חוקים המתייחסים להשארת ילדים לבדם. חלק מהחוקים מתייחסים ספציפית לנושא השארת ילדים ברכב, וחלקם מנוסח באופן כללי. בישראל מתייחס החוק להשארת ילדים לבדם, ללא התייחסות למקום.


חוק העונשין ( תיקון מס' 59, 2001 ):


"המשאיר ילד שטרם מלאו לו 6 שנים בלא השגחה ראויה ובכך מסכן את חיי הילד או פוגע או עלול לפגוע פגיעה ממשית בשלומו או בבריאותו, דינו – מאסר.


מקרי היפגעות קודמים:

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites