ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


סוף לתאונות מתנפחים: מכון התקנים יוזם תקן חדש למתקני משחקים מתנפחים לילדים
מכון התקנים הישראלי יוזם תקן חדש עבור מתקני משחקים מתנפחים לילדים. התקן החדש, מבקש למזער את רמת הסיכון ואת האפשרות לפגיעות חמורות הנגרמות כתוצאה מהשימוש במתקנים הללו, ויחד עם זאת לאפשר לילדים ליהנות כאשר הם משחקים בתוך המתקן המתנפח או עליו.
מערכת או-מאמא

התקן הישראלי החדש ת"י 5378 מתקני משחקים מתנפחים – דרישות בטיחות ושיטות בדיקה, הוא תרגום לעברית של תקן אירופאי 14960 EN בו נערכו שינויים ותוספות, בעיקר בסעיפי ההגדרות והבדיקות. התקן חל על מתקני משחקים מתנפחים המיועדים לשימושם של ילדים עד גיל 14, ומפרט את דרישות הבטיחות למתקני משחקים מתנפחים שהפעילויות העיקריות בהם הן קפיצה וגלישה.


דורון טמיר, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "מתקני משחקים מתנפחים מהווים מקור לתאונות לא מעטות, דווקא במקום בו אמורים יותר מכל ליהנות. בתקן חדש זה ביקשנו למצוא את השילוב בין אתגר ובטיחות. אנו מקווים כי תקן זה יהפוך לרשמי ומחייב".


בתקן הישראלי ת"י 5378, ניתן למצוא הנחיות המיועדות למעורבים בתכן, בייצור, בהספקה ובהפעלה של המתקנים במטרה להגדיל את רמת הבטיחות. בין דרישות התכן מפורטות דרישות עבור פתחי כניסה ויציאה כך שתתאפשר  גישת מבוגרים כדי לסייע למשתמשים בעת הצורך, דרישות עבור  מבנה המתקן כך שלא ילכדו בו איברי גוף או בגדים, דרישות עבור עיגון המתקן לקרקע כדי להבטיח את יציבותו, דרישות עבור קירות בלימה גבוהים בכדי למנוע נפילות, דרישות עבור מיקום המתקן שלא טומן בחובו סכנות כגון: חוטי חשמל, דרישות עבור אספקת אוויר קבועה למניעת מגע עם הקרקע. בנוסף, מפורטות דרישות עבור חומרי גלם מתאימים במטרה למנוע יצירת זוויות חדות, שפות קשות או תפרים חיצוניים. מספר המשתמשים במתקן  קבע בין היתר על פי גודל המתקן וסוג פעילותו ותחויב השגחה צמודה של סדרנים ומפעילים  שיזוהו בקלות (מדים). כמו כן, מפורטות בתקן שיטות בדיקה.להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites