ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


כאשר מתרחש הריון עם התקן תוך רחמי, עולה הסיכון ללידה מוקדמת וכוריאואמניוניטיס
מחקר חדש של החטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסורוקה מצא כי קיים סיכון מוגבר ללידה מוקדמת ולדלקת של קרומי השלייה בנשים שהרו בזמן שהיה ברחמן התקן למניעת הריון.
מערכת או-מאמא

התקן תוך-רחמי הוא שם כולל להתקנים קטנים וגמישים, העשויים פלסטיק ונחושת ולעתים הורמונליים, המוחדרים לרחם האישה דרך תעלת צוואר הרחם ובהימצאם בתוך חלל הרחם מונעים היריון.
יעילות התקן תוך רחמי היא 98%.


במחקר נבדקו נתונים לגבי 141,843 לידות יחיד שהתרחשו בסורוקה בין השנים 1988-2007 נמצא כי הריון עם התקן תוך רחמי מהווה גורם סיכון משמעותי לתוצאות לידה שליליות.

במחקר נעשתה השוואה בין 3 קבוצות: הריונות של נשים עם התקן תוך רחמי (ההתקן נשאר במהלך כל ההיריון), נשים שהרו עם התקן תוך רחמי אשר הוסר בתחילת ההיריון וקבוצה שלישית ששימשה כקבוצת ביקורת- נשים שהרו ללא התקן.


תוצאות המחקר הראו כי התקן תוך רחמי שנותר או הוסר במהלך ההיריון היוו גורמי סיכון עצמאיים ללידה מוקדמת ולדלקת של קרומי השלייה (כוריאואמניוניטיס). כאשר הסיכון גבוה יותר בהריונות בהן נותר ההתקן התוך רחמי במהלך ההריון.


המחקר הוצג לאחרונה בכנס המרכזי בעולם ברפואת אם- עובר שנערך בסאן-דיאגו, ארה"ב  (society of  maternal-fetal medicine (   ). לדברי פרופ' אייל שיינר, רופא בכיר בחטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסורוקה וממבצעי המחקר: "תוצאות שליליות נצפו בקרב הנשים שהרו עם ההתקן וההתקן נשאר במהלך ההיריון, תוצאות בינוניות נצפו בקרב נשים שהרו עם התקן שהוסר בתחילת ההיריון או במהלכו והתוצאות הטובות ביותר נצפו בקרב נשים שהרו ללא התקן בכלל.
חשוב שנשים שהרו עם התקן תוך רחמי תהיינה מודעות לסיכונים בהריון כזה, וכן שעליהן להיות מנוהלות כהריון בסיכון גבוה ולהיות במעקב הריון בהתאם".

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites