ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


טיפול באמצעות מלח מרוכז בקשיי נשימה פותח בישראל והוכר בכל העולם
טיפול עם אינהלציות של מלח מרוכז בדלקת דרכי הנשימה בתינוקות וילדים, המבוסס על מחקרו של דר' אביגדור מנדלברג  מנהל היחידה לריאות ילדים במרכז הרפואי "וולפסון", הפך לטיפול המקובל בכל העולם.
מערכת או-מאמא

Chochrane Review - שהוא מוסד רפואי בינלאומי הקובע אם מדיניות רפואית מבוססת על עובדות מחקריות אמיתיות, אישר את הטיפול באמצעות אינהלציות של מלח מרוכז. השיטה מבוססת על מחקרו של דר' אביגדור מנדלברג - מנהל היחידה לריאות ילדים במרכז הרפואי "וולפסון". ד"ר מנדלברג היה הראשון להציע ולהוכיח טיפול זה (שבעקבותיו נעשו מחקרים רב מרכזיים נוספים שאישרו את התוצאות). טיפול זה הוכח כטיפול אפקטיבי ובטוח בתינוקות עם ברונכיוליטיס ויראלית (דלקת בדרכי הנשימה). בעקבות זאת אומץ הטיפול במחלקות ילדים בכל העולם.


דר' מנדלברג הסביר שדלקת של דרכי הנשימה בתינוקות וילדים קטנים, היא הסיבה השכיחה ביותר לאישפוז של תינוקות (כל ילד עד גיל שנתיים נדבק בוירוס, אך רק 1% מהילדים חולים בדרגת חומרה שמצריכה אישפוז). ככל שהילד חולה קשה יותר יש סיכוי גדול יותר שיסבול מצפצופים חוזרים או מ"אסתמה של ילדים קטנים". במקרים קיצוניים יש אף ילדים שנפטרים ממחלה זו.


עד עתה לא היה למחלה שנגרמת ע"י הוירוס הזה טיפול שעוזר. בד"כ ניתן טיפול תמיכתי כמו עירוי נוזלים, הוספת חמצן, אדים. מחקר במחלקת הילדים ב"וולפסון" גילה שטיפול באינהלציות של מלח מרוכז שיפר את סימני המחלה וקיצר את ימי האישפוז ב- 25%. מחקר זה על 50 ילדים התפרסם ב- Chest אחד מעיתוני הריאות החשובים. אחרי שנה חזרו ב"וולפסון" על המחקר עם כ- 100 ילדים וקיבלו תוצאות זהות, המחקר התפרסם .


ב- Israel Journal of Medicine. כמו כן נערך ב"וולפסון" מחקר נוסף על ילדים עם מחלה יותר קלה ללא מאושפזים, שהראה יעילות הטיפול גם באוכלוסיה זו. בעקבות שלושת המחקרים הללו, נערך מחקר בשלושה מרכזים גדולים בקנדה שהעלה אותם המימצאים.  ב- Chochrane Review מחודש דצמבר 2008 התפרסם כאמור אימות ליעילות ולהמלצה על הטיפול, בהתבסס על כל המחקרים שנעשו, שבעקבותיו אומץ הטיפול במחלקות ילדים בכל העולם, כטיפול מקובל בברונכיוליטיס ויראלית.


דר' מנדלברג הסביר כי הטיפול בוירוס באמצעות מלח מרוכז, בהתייחס רק לילדים מאושפזים, יכול לחסוך כסף רב (ההערכה שבארה"ב לדוגמא ניתן לחסוך כ- 300 מיליון דולר מבחינת ימי אשפוז בתינוקות וילדים בשנה אחת), מאחר ותמיסת המלח זולה מאד וזמינה בכל העולם. יתר על כן, הטיפול טוב גם לילדים שאינם מאושפזים, ומדובר באוכלוסיה עצומה של ילדים חולים, כ- 30%-40% מהילדים.


אורנה מלכי לבנה עורכת או-מאמא: טיפול באמצעות מלח הנו מוכר וידוע ברפואות האלטרנטיביות והמסורתיות. ידוע כי מלח מסייע בניקוז נוזלים, ומעשיר את האוויר במינרלים (במידה ולא סונטז לאחר הכרייה). לאחרונה הוכרה שיטת טיפול נוספת הנעזרת בחדרי מלח, לטיפול בסובלים מבעיות נשימה.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites