ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


סכנות השמש לעיני הילדים
מומחים ברפואת עיניים לילדים במרכז הרפואי אסף הרופא ממליצים להרגיל ילדים, מגיל צעיר, להרכיב משקפי שמש. הסיבה: הגנה על העיניים מפני קרינת השמש ונזקיה וכן הגנה על העיניים מפני חלקיקים שונים שיש באוויר.
מערכת או-מאמא

מסביר ד"ר יאיר מורד, מנהל היחידה לרפואת עיניים לילדים: "ילדים חשופים לקרני השמש במשך כמה שעות בכל יום, בזמן השהות מחוץ לבית וזאת, מבלי להיות מודעים לסכנת החשיפה לשמש. לכן כה חשוב להגן עליהם מנזקי השמש. מומלץ להרגיל אותם, מגיל צעיר, להרכיב משקפי שמש וכך, גם כמבוגרים, הם יהיו בעלי הרגלים נכונים בכל הקשור לחשיפה לשמש.


קרני השמש המזיקות הן קרני ה- UV. רוב קרני ה-UV נחסמים על ידי שכבת האוזון, אך חלק עדיין חודרות לאטמוספירה ועלולות לגרום לנזק, מיידי ו/או מתמשך.
חשיפה רבה לשמש ביום חם יכולה לגרום לכוויה בעין, שתתבטא באודם, גירוי וכאב. התבוננות ממושכת בשמש עלולה לגרום לכוויה ברשתית העין ולפגיעה חמורה בראייה, עד לעיוורון. חשיפה ממושכת לשמש במשך שנים יכולה לגרום למחלות שונות כמו היווצרות קרום על גבי העין (פטריגיום), זירוז היווצרות של קטרקט ואף ניוון של רשתית העין.


לא מספיק לחבוש כובע: הכובע חוסם רק כ- 10% מקרינת ה- UV המגיעה לעין. משקפי שמש טובות יחסמו 90-100% ! אגב, משקפי שמש טובות אינן בהכרח יקרות. מה שחשוב זה שהמשקפיים יחסמו קרינת UV. משקפיים הנושאות את התווית "UV  400"  טובות יותר, כי הן חוסמות את כל קרינת ה- UV. מאחר ומרבית הילדים פעילים ואנרגטיים, יש צורך במשקפיים חזקות, שיעמדו בתלאות היום יום, ולא יתפרקו.
לגבי העדשות: ניתן לרכוש משקפי שמש פולאריות המונעות סינוור (המוחזר אל העין מעצמים מבריקים). יש גם עדשות המצופות בציפוי המגן מפני שריטות. עדשות אחרות עשויות מחומר הנקרא "פוליקרבונט", שהוא חומר עמיד במיוחד אשר מגן על העין בזמן משחק מפני גופים היכולים לעוף אל העין של הילד – וכך, בעצם, אנו מגינים על העין בהגנה כפולה".


לחוששים מפוליקרבונט, הידוע כחומר ממנו עשויים בקבוקי תינוקות ומשחרר ביספינול A בחום: מומלץ על כל בלאי של המשקפיים, עיוות או שינוי צורה להחליף מחשש לשחרור הכמיקל.
להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites