ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


"בית חולים לדובים" – במרכז הרפואי סורוקה
פרויקט 'בית חולים לדובים', שמטרתו הפגת חששות של ילדים מפני טיפול רפואי בבית חולים, התקיים במרכז הרפואי סורוקה בהשתתפות כ-200 ילדים ודוביהם ה"חולים".
מערכת או-מאמא

"בית חולים לדובים" הינו פרויקט המתקיים במרכז הרפואי סורוקה, במטרה להפיג חששות של ילדים מפני טיפול רפואי בבית חולים.
הפרויקט המיועד לילדים בגילאי גן,  הינו פרי שיתוף פעולה בין בית החולים סורוקה ובין הפקולטה למדעי הבריאות באונ' בן גוריון, בארגונה של אגודת הסטודנטים לרפואה בנגב – אסר"ן.


מקורו של הפרויקט בארצות סקנדינביה, וכיום הוא מופעל ברבים מבתי הספר לרפואה ברחבי העולם, בעידוד הארגון הבינלאומי לסטודנטים לרפואה  IFMSA.


במהלך הפרויקט מוזמנים ילדי הגנים באזור הדרום, לבית החולים סורוקה ביחד עם הדובי האהוב שלהם. הילדים מגיעים לבית החולים ומציגים את ה"מחלה" ממנה סובל הדובי.
הסטודנטים עטויים בחלוקים לבנים וסטטוסקופ  בודקים את הדובי החולה, מדברים עם הילדים על חשש הדובי מהצוות הרפואי, מאפשרים לילדים לקחת חלק פעיל בבדיקה וחושפים אותם לתהליך אותו עובר מאושפז בבית החולים, כולל: צילום רנטגן, חבישה, קבלת תרופות בבית המרקחת, ביצוע בדיקות דם ועוד.
בזמן הביקור, בנוסף לטיפול בדובים, הילדים מקבלים הסברים בנושא בטיחות בדרכים על ידי נציגת ארגון 'בטרם', מבקרים באמבולנס ומקבלים הסבר על היגיינה כללית ודנטאלית ועל תזונה נכונה.


כ- 200 ילדים מגני ילדים בבאר שבע  נפגשו עם נציגי הסטודנטים עוד בגן הילדים, לפני הביקור בסורוקה, קיבלו הסבר מקדים על הביקור והתבקשו להביא עמם את הדובי ה"חולה" האהוב עליהם.


ממחקר שנערך לאחרונה ע"י חוקרים מסורוקה  עולה כי הפרויקט סייע בהפחתה של כ- 33 אחוז ברמת החרדה מאשפוז, בקרב הילדים שהשתתפו בפרויקט  "בית חולים לדובים".


לדברי ד"ר מיקי שרף, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "הפרויקט מאפשר לילדים לבקר בבית החולים, לרוב בפעם הראשונה בחייהם, מבלי לחוש בסכנה ומבלי לחוש כאב. החשיפה המוקדמת לבית החולים, בסביבה תומכת ונעימה כפי שמתקיימת בפרויקט "בית חולים לדובים", מאפשרת לילדים התמודדות טובה יותר עם החששות שלהם ומקטינה את רמת החרדה מהאשפוז ומהצוות הרפואי".
להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites