ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


אושר לוח תשלומי ההורים על חינוך לשנת תש"ע
ועדת החינוך התרבות והספורט בראשות ח"כ זבולון אורלב אישרה  את לוח תשלומי ההורים לקראת שנת הלימודים תש"ע. הסכומים בשנה הבאה יהיו זהים לאלו המשולמים בשנה הנוכחית על פי החומר המצורף.
מערכת או-מאמא

ח"כ אורלב אמר כי תשלומי ההורים הינם מס רגרסיבי, אכזרי והפוגע אנושות בעיקר בשכבות החלשות אך גם בשכבות הביניים: "למרות זאת אאשר השנה את תשלומי ההורים כי אי אפשר בפרק זמן של חמישים יום מעת כינונה של הממשלה הנוכחית לשנות את החוק. הועדה מתחילה היום בחקיקת חוק 'סל שירותים נוספים' ואני מקווה שבשנה הבאה לא יהיה צורך באישור הועדה לתשלומי הורים כי אלה יבוטלו. הכסף עבור השירותים, יגבה על פי החוק החדש על ידי הביטוח הלאומי מכל האוכלוסיה ולא רק מההורים".


מנכ"ל משרד החינוך ד"ר שמשון שושני הודיע כי גובה התשלומים לשנה הבאה ישאר בגובהו הנוכחי ללא העלאה. כמו כן, קרן המלגות שמפעיל משרד החינוך עבור תלמידים נזקקים שהוריהם אינם מסוגלים לעמוד בסכומים הנדרשים יעמוד גם הוא על אותו גובה כבשנה זו – 55 מליון שקלים. במהלך הדיון השתתפו חברי הכנסת רבים ובניהם אסנטסיה מיכאלי ששאלה האם התשלומים זהים גם עבור משפחות ברוכות ילדים ועבור משפחות חד הוריות.


ד"ר יצחק קדמן, יו"ר המועצה הלאומית לשלום הילד: "זו השנה ה-17 ברציפות שאני אומר את אותם הדברים – תשלומי ההורים הם רעה חולה הגורמים להעמקת הפערים בחברה. אני מאמין לכוונת היו"ר אורלב כי ברצונו להעביר הצעת חוק המבטלת את תשלומי ההורים, אך אני מפקפק האם הדבר אפשרי משום שהדברים לא תלויים רק בו".


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites