ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


ועדת החינוך: אין לחשב ימי היעדרות תלמיד מסיבות מוצדקות כחיסור לצרכי שקלול ציון
הפסד ל"מבריזנים": המועצה לשלום הילד ביקשה שהיעדרות תלמידים מפאת מחלה לא תחשב כימי היעדרות המחושבים ב"מנות". יו"ר וועדת החינוך בתגובה: "יש להוריד את כמות הימים המותרים להיעדרות".
מערכת או-מאמא

וועדת החינוך התרבות והספורט של הכנסת דנה היום בהוראות חוזר מנכ"ל של משרד החינוך אשר קובעות שהיעדרות תלמידים כולל מפאת מחלה תגרום להורדת ציון במקצוע ממנו נעדר התלמיד. בחוזר המנכ"ל מפורטת שיטה חדשה לטיפול בהיעדרות תלמידים. על פי החוזר יכול תלמיד להיעדר מכל סיבה שהיא עד ל 15% מהשיעורים. מעל 4 ימי היעדרות חייב התלמיד באישור רופא. אך, מבחינת התלמידים, אליה וקוץ בה- חלה תלמיד לשלושה ימים, תחשב ההיעדרות כהיעדרות רגילה.

 
ד"ר יצחק קדמן, מנכ"ל המועצה הלאומית לשלום הילד אמר בישיבה כי "חוזר מנכ"ל שיצא לאחרונה קובע כי תלמיד הנעדר מעבר למכסת ימים מסויימת, גם מסיבות מוצדקות "יזכה" להורדת ציון בהתנהגות ולהורדת ציון במקצוע ממנו נעדר. בחודש נובמבר 2007 שלחנו מכתב המבקש הבהרות ובאורח פלא משרד החינוך שלח את תשובתו רק לפני שלושה ימים, ועם זאת תשובה זו עדיין איננה מספקת".

 
יפה פס, מנהלת האגף לחינוך על יסודי אמרה בוועדה כי "לתלמיד מוקצים 15% היעדרות משיעורים ללא כל אישור. ארבע ימי היעדרות בשל מחלה אינם מחייבים אישור רופא או כל אישור אחר. נדרש אישור רפואי מהיום החמישי ואילך וימים אלה אינם נחשבים כהיעדרות".

 
יו"ר הוועדה ח"כ הרב מיכאל מלכיאור אמר בוועדה כי "לא יתכן שימי מחלה יחשבו כהיעדרות. על פי חוזר המנכ"ל הקיים, תלמיד החולה בין 3-4 ימים והוא בגבול הימים המותרים להיעדרות, יעדיף להיעדר עד היום החמישי, להביא אישור רפואי על מחלתו כדי שימים אלה לא יחשבו לו כהיעדרות. אני מציע למשרד לשקול להפחית את מספר ימי ההיעדרות המותרים מסיבות שונות ולא לכלול בהם ימי מחלה כלשהם".

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites