ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


בני נוער מהמושבים פועלים למען חינוך עם ערכים וסדר עדיפות לאומי חדש
חברי גרעין עודד בחטיבת בני המושבים, נערים ונערות בני 18-19, תוצרים ישירים של שתים-עשרה שנות לימוד במערכת החינוך בישראל, דורשים לדעת לאן נעלם החינוך ממערכת החינוך. לדידם, נמצאת מדינת ישראל, שישים ואחת שנים לאחר הכרזת העצמאות, בסכנת הכחדה, עקב גסיסה פנימית ולא בשל אויב מחוץ.
מערכת או-מאמא

לדבריהם: "מערכת החינוך, אותה מערכת האמורה להכשיר את דור העתיד להיות דור ההנהגה הבא במדינתנו הקטנה, אינה מעצבת את ערכי הדור ואינה מסייעת לגיבוש זהות ישראלית ונראה כי נהפכה בשנים האחרונות להיות "מערכת השינון והלימוד", ללא איזון עם הצד החינוכי-ערכי".  חוסר זה מביא להידרדרות מוסרית

בחברה הישראלית המתבטאת בירידה חדה בכבוד למורה, עליית אחוז המשתמטים משרות צבאי ואחוז היורדים מהארץ, עליית אחוזי הפשיעה במדינה, חוסר סובלנות בכבישים, השתעבדות לטכנולוגיה, חלופות חינוכיות בדמות תכניות מציאות ועוד. בוגרי מערכת החינוך, המכונים לא אחת,  "דור העתיד" של מדינת ישראל, לוקחים אחריות על מצבה של המדינה ומתחיבים לפעול למען שינוי סדר העדיפויות הלאומי וקידום מערכת החינוך לראש סדר העדיפויות.  מעגל "חינוך-חברה-ביטחון" הינו מעגל מחויבויות בעל  חשיבות לאומית אחידה, בלתי ניתן להפרדה.


בעצומה שהכינו ועליה מחתימים גופים ואזרחים רבים ברחבי הארץ, הם קוראים להקמת מערכת חינוך ערכית בישראל שתהא מושתתת על שני בסיסים:

  • קידום נושא החינוך כנושא מרכזי בהווי החברה הישראלית.
  • קידום חינוך ערכי בישראל,  תוך פיתוח שיטות ומדדים חדשים להערכת הישגים חינוכיים. יוזמי העצומה והתכנית מעוניינים בשיתוף הפעולה עם משרד החינוך, גופים חינוכיים, כלכלנים, אנשי רוח ובני נוער נוספים לשם בניית תוכנית זו ושילובה ההדרגתי ב"תוכנית הליבה" של משרד החינוך.
    לשיטתם, הדרך היחידה להצלחה, לשגשוג ולהקניית ביטחון למדינת ישראל, תלויה במערכת חינוך מצוינת ולשם הם שואפים.


הפתרון המוצע מבחינתם הנו למדוד את מערכת החינוך במדדים נוספים שיובילו לתחרות לחיזוק הערכים, במקום המדדים המסורתיים הנהוגים כיום, מתוך הבנה כי  "ערכים הם תוצאה של מדדים". ויש להם גם דוגמאות:

  • כמות הנושרים מבתי הספר - מדד שמחזק את ערך כבוד האדם והשוויון.
  • כמות מקרי הגזענות - גזענות כנגד מיעוטים, אנטישמיות וכו'.
  • כמות מקרי האלימות מחוץ לבתי הספר ועבירות בני נוער - מדד לשמירה על החוק וכבוד האדם.


בימים אלה נפגשים נציגי "עצומת ערכי הדור" עם גופים שונים במשק ומנסים לקדם מהלכים מול משרדי הממשלה השונים. בחודשים הקרובים מתוכננת עצרת גדולה בכיכר רבין,  בה מקווים כי יקבלו חשיפה משמעותית וכוח מהשטח.


במסגרת קמפיין המודעות, הקימה החבורה אתר אינטרנט, בו ניתן להביע תמיכה, להעיר, להתנדב, לסייע וכמובן גם לחתום על העצומה.
כניסה לאתר האינטרנט להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites