ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


בטרם: בחודשי הקיץ עולה באופן דרמטי מספר הילדים הנפגעים בתאונות
ארגון בטרם מדווח על עלייה משמעותית של היפגעויות ילדים בחודשי החופש הגדול. בחודשים  יולי-אוגוסט 2008 נרשמו 35 מקרי מוות כתוצאה מתאונות בהשוואה לממוצע החודשי שעמד בשנה זו על 12 מקרי מוות.
מערכת או-מאמא

הפגיעות השכיחות בשנת 2008 בעונת הקיץ היו: תאונות דרכים – רכב  (14.6%), נפילות (14.3%), פגיעות מבעלי חיים (11.9%), תאונת דרכים – הולך רגל (11%),  הרעלות (9.5%), טביעה (8.6%), כוויה (7.4%), מכות וחבלות (7.1%). בשנה זו התרחשו 33% מהפגיעות במסגרת הבית, 25% במרחב הציבורי ובפעילויות פנאי, 22.5% בדרכים.


"בחודשי הקיץ החמים, עם היציאה לחופשה השנתית, משתנה השגרה המשפחתית. שעות הפנאי רבות וסדר היום מתערער. שינוי זה חושף את הילדים לסיכונים שונים, מאחר שהם שוהים שעות רבות בבית ובמקומות בילוי שונים" מדגישה אורלי סילבינגר, מנכ"ל ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים.
מנתוני ארגון 'בטרם' עולה כי מספר הילדים שנפגעים בחודשי הקיץ גבוה בשיעור משמעותי ממספרם בשאר עונות השנה. התאונות קורות בבית, בגני שעשועים, בפעילויות פנאי שונות, בים, בברֵכה וברחוב. במהלך השנים 2004 – 2008 נהרגו 156 ילדים ובני נוער עד גיל 17 כתוצאה מתאונות בקיץ. עוד עולה מהנתונים כי בחודשים יולי-אוגוסט מס' מקרי המוות גבוה מעל הממוצע החודשי; בחודשים יולי –אוגוסט 2008 התרחשו 35 מקרי בעוד שהממוצע החודשי באותה שנה עמד על 12 מקרים.


הפגיעות השכיחות בשנת 2008 בעונת הקיץ היו: תאונות דרכים – רכב  (14.6%), נפילות (14.3%), פגיעות מבעלי חיים (11.9%), תאונת דרכים – הולך רגל (11%),  הרעלות (9.5%), טביעה (8.6%), כוויה (7.4%), מכות וחבלות (7.1%). בשנה זו התרחשו 33% מהפגיעות במסגרת הבית, 25% במרחב הציבורי ובפעילויות פנאי, 22.5% בדרכים.


" במסגרת אחריותנו כהורים עלינו להבין את הסיכונים, להיערך מראש לקראתם ולנקוט את האמצעים הדרושים על מנת לעבור את הקיץ בשלום" מבהירה סילבינגר.


נערכים לקראת חופשת הקיץ ומתכננים 


בבית

 • ממנים מבוגר אחראי להשגחה על הילדים בבית בהיעדרותנו - בזמן החופש הגדול, אנו ההורים עסוקים בעבודה, ולעיתים הילדים נשארים בבית. בימים אלו דאגו מראש לכך  שמבוגר אחראי ישגיח בבית על הילדים, וישהה עימם. דאגו לתת כיסוי מלא להשגחה על ילדיכם בכל שעות היום תאמו מראש עם סבא/סבתא/שכנה שיעזרו לכם בשעת הצורך.
 • מכינים מראש רשימת שמרטפים שיוכלו לסייע בשעות הבעייתיות.
 • לעולם אל תתפתו להשאיר ילדים צעירים בהשגחת אחים או שמרטפים שגילם נמוך מ – 14 שנה, אפילו לא לזמן קצר.
 • כשמשאירים את האח הבוגר כאחראי על אחיו הצעיר אנו חייבים להסביר לו, להדריך אותו ולוודא שהבין את ההוראות שניתנו לו. ההנחייה לאח הגדול צריכה להיות ברורה ומובנת.
 • משאירים מספרי טלפון חרום במקום בולט - השאירו בבית מספרי טלפון לשעת חירום וודאו שהמבוגר האחראי יכול לאתר אתכם בשעת הצורך.


מחוץ לבית

 • משגיחים על הילדים בעת בילוי באתרי הפעילות השונים של הקיץ- ארגון 'בטרם לבטיחות ילדים מזכיר כי כאשר אתם מבלים מחוץ לבית עם ילדיכם, במשחקיות, בפארקים, בים או בבריכה וכו', זיכרו תמיד כי על אף שמקומות אלו מותאמים לבילוי של ילדים, אין מבוגר אחראי מלבדכם, שתפקידו להשגיח עליהם.
 • נערכים לקראת בילוי במקומות הומי אדם - למניעת מצב בו ילד "הולך לאיבוד", בעת בילוי משפחתי מחוץ לבית במיוחד במקומות בילוי המוניים, נקטו את הפעולות האלו*:
 • קיבעו עם ילדיכם מקום מפגש מוסכם למקרה שאינכם מוצאים אחד את השני.
 • הכינו לילדים פתקית או מדבקה שבה רשום מספר הטלפון שלכם.
 • משגיחים על הילדים בים ובבריכה – כשאתם מתכננים ללכת עם הילדים לים או לבריכה תאמו בינכם, מי המבוגר האחראי בכל רגע.
 • כשאתם האחראים, היו איתם בראש פנוי- את העיתון, המטקות והשש-בש, השאירו לבילוי בחברת מבוגרים.
 • ילד עד גיל 5 זקוק להשגחה צמודה ופעילה בכל שהייה במים (בים, בברֵכה וכד') או בקרבתם. על הבוגר    האחראי להימצא במרחק נגיעה מהילד, בקשר עין קבוע אתו ולהתפנות מכל עיסוק אחר.
 •  בריכות מתנפחות וגיגיות למיניהן – מרוקנים ממים מיד לאחר השימוש, הופכים אותן ומאחסנים הרחק מהישג ידם של ילדים.


ברכב

 • בימים חמים, חשוב עוד יותר להיות ערניים לסכנה שבהשארת ילדים צעירים ברכב סגור: לעולם, אל תשאירו ילד צעיר ברכב סגור, גם לא לדקה, גם לא עם חלון קצת פתוח. אינכם יכולים להבטיח  באופן ודאי שלא תתעכבו יותר משתכננתם.
 • בכל יציאה מהרכב, ודאו בטרם נעילה שהרכב ריק מנוסעים


למידע נוסף ולייעוץ אישי בנושאי בטיחות ילדים ניתן לפנות למוקד מומחי 'בטרם' 03-9263111 או  באתר 'בטרם' – האתר לבטיחות הילדיםלהוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites