ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


הריון מעל גיל 45 מעלה הסיכון לאישה ולעובר

עם התקדמות המדע והטכנולוגיה ברפואה, שינויים  תרבותיים חברתיים, והרצון האישי לדחות את גיל הקמת משפחה, הפכה הלידה בגיל מאוחר ל'טרנד' של ממש. מחקר חדש מוכיח  כי שיעור האשפוזים של יולדת, מעל גיל 45 בטיפול נמרץ בשל סיבוכים מסכני חיים הינם פי 6 מאשר באוכלוסיה הרגילה.
מערכת או-מאמא

לאחרונה נערך בבי'ח ליס ליולדות מחקר מקיף שבדק את ההשלכות של הריון בגיל מאוחר (מעל גיל 45) על האישה היולדת והעובר. מהמחקר עולה כי שיעור האשפוזים של יולדת, מעל גיל 45 בטיפול נמרץ בשל סיבוכים מסכני חיים הינם פי 6 מאשר באוכלוסיה הרגילה. זאת ועוד, פי 8 יותר תינוקות נולדים במשקל נמוך

מ-1,500 ק"ג, מהאוכלוסייה הרגילה. במהלך שמונה השנים האחרונות עקבו במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב) אחר  312 נשים אשר הרו לאחר גיל 45, היולדת המבוגרת ביותר שהשתתפה במחקר היא אישה בת 58 המחקר נערך בבית החולים בראשותו של  ד"ר אריאל מני, מנהל חדרי לידה ומיון, ופרופ' יוסף לסינג, מנהל אגף נשים ויולדות, בבית החולים "ליס".


עם התקדמות המדע והטכנולוגיה ברפואה, שינויים  תרבותיים חברתיים הקשורים במעמד האישה, והרצון האישי לדחות את גיל הקמת משפחה, הפכה הלידה בגיל מאוחר ל'טרנד' של ממש. לא אחת ניתן לקרא על אישה בת 66 שילדה לאחר טיפולי הפריה בבריטניה ואישה בת 70 מהודו שילדה את ביתה הראשונה ואישה בת 60 מקנדה שילדה תאומים. 


לראשונה החליטו במרכז הרפואי תל-אביב (איכילוב) לבדוק את מידת הסיכון לאם ולעובר כאשר היולדת היא מעל גיל 45. עד כה, בוצעו מחקרים  בודדים בלבד, שבדקו את הסכנות העומדות בפני האם והעובר. צוות המחקר בראשותו של ד"ר אריאל מני, מנהל חדרי הלידה והמיון בבית החולים "ליס" ליולדות, בדק במהלך שמונה השנים האחרונות 312 נשים אשר הצעירה שבהם ילדה בגיל 45 והמבוגרת, בגיל 58.
יש לציין כי, משנת 2001 ועד היום שולשו מספר הלידות במרכז הרפואי תל-אביב של נשים מעל גיל 45, מ- 19 לידות בשנת 2001 ל-65 לידות בשנת 2008, כאשר הרבעון הראשון של שנת 2009 מצביע אף הוא, על מגמת עלייה.


ממצאי המחקר מדברים בעד עצמם: אצל נשים שיולדות בגיל מבוגר מ- 45, נמצא כי הסיכון לסוכרת בזמן הריון הוא  פי 25 יותר מהאוכלוסייה הרגילה, בעוד ששיעור הסיבוכים מסכני חיים המצריכים העברת היולדת לטפול נמרץ, במהלך הלידה,  הוא פי 6 מאשר באוכלוסיה הרגילה ובהריונות תאומים הסיכון אף גבוה הרבה יותר. בקרב הילודים, נמצא כי,  פי 6 יותר פגים שנולדים בשבוע ה-32, ופי 8 יותר פגים הנולדים במשקל הקטן מאחד וחצי ק"ג.


לדברי ד"ר אריאל מני " מההיבט הרפואי אין ספק שמדובר בהריונות ובלידות עם סיכונים משמעותיים לבריאות העובר והאם. המצב חמור הרבה יותר בהריונות תאומים ולכן במהלך טיפולי הפוריות, לדעתנו, יש להימנע מהריונות תאומים בגילאים אלה, לא רק מחשש לפגים קטנים אלא גם ואולי בעיקר מחשש לשלום האישה".


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites