ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


הממשלה אישרה את הצעת שר החינוך לתיקון חוק זכויות התלמיד
הממשלה אישרה  את הצעת שר החינוך, גדעון סער לתיקון חוק זכויות התלמיד. שר החינוך גדעון סער: "הממשלה נתנה גיבוי חשוב למהלך החקיקתי במסגרת המאבק באלימות בבתי הספר, בכוונתי להביא את הצעת החוק לאישור הכנסת באופן מיידי על מנת לאפשר את חקיקת החוק בכנס הכנסת הנוכחי ותחולתה בתחילת שנה"ל הקרובה".
מערכת או-מאמא

תיקון החוק הינו חלק ממהלך רחב שתכליתו מיועדת לתחילת שנה"ל תש"ע ( ה- 01.09.09 למאבק באלימות בבית הספר .


הצעת החוק כוללת שני מרכיבים:


שינוי המצב הקיים לפיו תלמידים שהוחלט להרחיקם ממוסד חינוכי עקב בעיות משמעת או אלימות חמורות נשארים בכל מקרה במוסד החינוכי עד לתום מועד בירור הערר בעניינם.
ההצעה  היא לתקן זאת ולאפשר במקרים המתאימים, הרחקת תלמיד והעברתו לבית ספר אחר, לאחר קבלת ההחלטה, באישור המפקח על מוסד החינוך. מאחר וההחלטה על ההרחקה מתקבלת במקרים חריגים וקשים, יש להשאיר שיקול דעת לגורמי המקצוע להרחיק את התלמיד לאלתר מבית הספר ולא להשאירו בבית הספר בתקופת הביניים, שעלולה להימשך זמן ניכר. זאת, בכדי למנוע פגיעה קשה  באווירה הלימודית של המוסד וביכולתו לקבוע נורמות וגבולות.


דוגמאות למקרים בהם נדרשת הרחקה מידית הם מקרי אלימות חמורים ופגיעות מיניות בהם נדרשת הפרדה בין  פוגע לנפגע, הגנה על חברי הקהילה הבית ספרית ומקרים אחרים בהם נדרש   שיקום הסמכות של הצוות הבית ספרי עקב הפרות משמעת קשות אחרות.
לדוגמא, תלמיד כיתה ט' שנחשד באונס בת כיתתו, המשיך לבוא לבית הספר לאחר הרחקתו, כיוון שהגיש ערר (שנדחה). באותה העת, התלמידה המתלוננת, על אף  שהגישה תלונה במשטרה, פחדה לבוא לבית הספר מאימת התלמיד.


המרכיב השני בהצעת תיקון החוק קובע, כי ועדת השימוע שתדון בערר תשמע גם את מפקח או מנהל המוסד החינוכי בנוסף לחובתה לשמוע את התלמיד ואת הוריו. זאת כדי לאפשר לה לשמוע את מכלול הגורמים הנוגעים לעניין, ולקיים דיון מאוזן.

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites