ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


פס"ד: אי אפשר לכפות הפלת הריון לא רצוי
בעקבות מקרה של גרושה שנכנסה להריון מיחסים עם חייל בן 21 , שתבע ממנה להפיל בניגוד לרצונה.
מערכת או-מאמא

הסוגיה נדונה בבית משפט בעקבות הריון שהנו תוצאה של יחסים בין  חייל בן 21 וגרושה אם ל 2 ילדים.
לטענת הגבר האישה השקתה אותו לשוכרה וטרם קיום היחסים טענה כי הינה נוטלת גלולות למניעת הריון. לטענתו, לאחר שהמשיבה הודיעה לו כי הינה בהריון פנו לרופאת נשים והתעניינו בביצוע הפלה, אך לאחר זמן הודיעה האישה כי ברצונה ללדת את העובר.עקב כך פנה הגבר לבית המשפט וטען כי ההיריון הוא פרי של גניבת זרע, תרמית והונאה וכי כפיית אבהות עליו בשלב זה "תהרוס" את חייו. ודרש צו עשה לכפיית הפסקת ההריון.


באשר לצו זה מסביר ד"ר דוד סער, עו"ד: האישה טענה כי בית המשפט לא יכול לכפות עליה בצורה משפטית לבצע הפלה ולא ניתן לכפות חדירה לגופה של אישה שאיננה מעוניינת לבצע הפלה. תוך שהיא מציינת את עקרון קדושת החיים.
בנימוקי בית המשפט: מתן צו הפלה בניגוד לרצונה של האישה- הולדת ילדים נחשבת כזכות יסוד מבחינה זו שהיא נגזרת ממספר זכויות, ובהן: הזכות להקים משפחה שהיא תא היסוד של חיי החברה, הזכות לפרטיות ולצנעת הפרט, דהיינו החירות של ההחלטה העצמית בעניינים הנוגעים לחיים פרטיים המעוגנת בסעיף 7 לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו. הזכות להוליד כרוכה בנסיבות מסוימות, ובעיקר לגבי נשים בזכות היסוד לשלמות גופנית, הזכות של הפרט להיות חופשי מהתערבות שלטונית בלתי מוצדקת בעניינים המשפיעים באופן כה יסודי על האדם כהחלטה אם להוליד או ללדת ילד, הזכות להיות הורה.


עוד אומר  ד"ר דוד סער, עו"ד כי מקובל להבחין בין זכות ההולדה שלילית דהיינו החירות לבחור שלא להוליד ע"י מניעת הריון או הפסקתו לבין זכות הולדה חיובית דהיינו לבחור מתי וכיצד להקים משפחה. במקרה המדובר מתנגשת זכות ההולדה השלילית של הגבר עם זכות ההולדה החיובית של האישה. באשר לכך נשאלת השאלה האם יכול האב לכפות את פרוק השותפות בניגוד לרצון השותפים האחרים כאשר מדובר בעובר, דהיינו לכפות הפלה על האם? מבחינת החוק מסביר ד"ר סער כי הנחת המוצא בדין הפלילי היא איסור על הפסקת הריון, כאשר מי שביודעין הפסיק הריונה של אישה צפוי לקנסות ואף למאסר. ורק באישור ועדה ניתן לבצע הפלה בהתקיים אחת העילות המנויות בחוק העונשין תשל"ז-1977, כאשר חלק מדרישות הסעיף הנו קבלת הסכמה מודעת בכתב של האישה. החוק אינו מקנה כל מעמד לאבי העובר במתן החלטה להפסיק הריון.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites