ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


הורים מצפת גילו את בנם הפעוט עם מספריים נעוצות בעין
הילד בן ה 3 הובהל לבית החולים, נותח והוא יצא מכלל סכנה. ע"פ גרסת האב: הפעוט שיחק בהשגחת אחותו בת ה6  וכשזו הבחינה כי הוא אוחז במספריים כבר היה מאוחר מדי. החוק קובע: המשאיר ילד שטרם מלאו לו 6 שנים בלא השגחה ראויה...דינו – מאסר 3 שנים".
מערכת או-מאמא

הפעוט הגיע למרכז רפואי זיו ביום שישי האחרון כשלהב מספריים תקוע בתוך עינו השמאלית, כ- 3 ס"מ מהלהב שחדרו לעינו ועד לאונה השמאלית במוח, דבר שהדאיג מאוד את הרופאים. בהתייעצות משולבת של ד"ר יוסי פיקל מנהל מחלקת ע וד"ר אבי דורון נוירו-כירורג בכיר במרכז רפואי זיו הוחלט לנתחו במקום.


ד"ר יוסי פיקל, אומר, כי ראייתו של הפעוט לא נפגעה, קיים שבר בגולגולת ורסיס מהלהב, אך אין זה אמור להשפיע על ראייתו בעתיד, למרות שיצטרך להיות במעקב. עוד מוסיף ד"ר פיקל, כי עינו של הפעוט במצב טוב, וכי הוא ישוחרר בעוד מספר ימים לביתו.


המספרים חדרו דרך עפעף העין לתוך ארובת העין ומשם אל חלקו של המוח באונה השמאלית וכי בשל הפגיעה נוצר קרע גדול בעין והיה חשש לפגיעה בעין ובעצב הראייה. בנוסף היה חשש כי במהלך שליפת להב המספריים ייווצר דימום בתוך המוח שיגרום לקריעת מעטפת המוח.


ד"ר פיקל מציין, כי למזלו של הפעוט חדרו להבי המספריים בזווית שלא פגעה במוח, במידה והייתה סטייה קלה של 10 מעלות בזווית החדירה של הלהבים, הנזק במוח היה עלול להיות גדול מאוד.


ד"ר אבי דורון, נוירו-כירורג בכיר במרכז הרפואי זיו אמר, כי החשש היה מכל טלטול של הפעוט אשר עלול היה לגרום לו לנזק גדול יותר, כמו כן העריכו שיקולים לגבי אופן שליפת המספריים מהעין והם לחתוך חלק מהמספריים או לשלפם כיחידה אחת, כל זאת מחשש לפגיעה מוחית. ד"ר דורון אומר, כי בשל גילו הצעיר של הפעוט נראה כי יתגבר ויחלים מהפציעה הקשה במהירות, אך בשלב זה יישאר מספר ימים להשגחה.


ע"פ המתפרסם באתר ארגון בטרם: "במדינת ישראל קובע חוק העונשין ( תיקון מס' 59, 2001 ): המשאיר ילד שטרם מלאו לו 6 שנים בלא השגחה ראויה ובכך מסכן את חיי הילד או פוגע או עלול לפגוע פגיעה ממשית בשלומו או בבריאותו, דינו – מאסר 3 שנים, עשה כן ברשלנות – דינו מאסר שנה. עשה זאת במטרה לנטוש את הילד – דינו מאסר 5 שנים.
לעומת זאת במדינות אחרות כמו ארה"ב וקנדה, החוק קובע כי הגיל המינימלי בו ניתן להשאיר ילד לבד ללא השגחה הוא 10 – 13 (משתנה בהתאם למדינה ולמחוז).


 

 

 

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites