ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


ועדת הכספים אישרה פה אחד את הצעת 'חוק המטפלות', ע"פ הסכם הפשרה עם האוצר
על פי הסיכומים: ההקצאת 30 מיליון שקלים בשנת 2010 לבינוי מעונות יום, תוספת להרחבת והעמקת הסבסוד במסגרות חינוכיות עבור נשים שאינן מגיעות לסף המס והוספת נקודת זיכוי במס לנשים עבור ילדים עד גיל 5.
מערכת או-מאמא

ועדת הכספים אישרה היום פה אחד את 'חוק המטפלות' המתוקן על פי הצעת הפשרה שהתגבשה עם משרד האוצר.  על פי הסיכומים: האוצר יקצה תוספת של 30 מיליון שקלים בשנת 2010 לבינוי מעונות יום, בשנת 2011 תינתן תוספת לבסיס בסך 320 מיליון שקלים להרחבת והעמקת הסבסוד במסגרות חינוכיות עבור נשים שאינן מגיעות לסף המס.  וכן סוכם על הוספת נקודת זיכוי במס לנשים עבור ילדים עד גיל 5. נקודת הזיכוי הזאת אמורה הייתה להינתן ב2015 ובמסגרת ההבנות עם האוצר, תוקדם לשנת 2012. 


יו"ר הועדה לקידום מעמד האישה חברת הכנסת ציפי חוטובלי אמרה בדיון כי הדרך הנכונה הייתה להעניק חינוך חינם לגיל הרך אך זהו צעד ראשון בדרך להגיע לכך,  "קיימנו דיונים רבים עם אנשי האוצר על מנת למצוא את הפיתרון לנושא ואני מברכת על החוק הנוכחי ועל ההישגים הרבים שבו". חוטובלי אמרה עוד כי בתיאום עם האוצר, הצעת החוק שתאושר בוועדה תובא גם להחלטת הממשלה בשבוע הבא.


בתיווכו של יו"ר הוועדה ח"כ הרב משה גפני חברי האופוזיציה בוועדה תמכו אף הם בחוק המטפלות והסירו ממנו את ההסתייגויות הרבות, כך שהחוק אושר פה אחד בוועדת הכספים.תגובת ארגוני הנשים:


טליה לבני יו"ר ארגון 'נעמת' 
תומכת בהצעת החוק שסוכמה בתיאום עימה. 

טובה בן-דב, יו"ר הנהלת ויצו העולמית:

"אני מברכת על הצלחת המאבק של כלל ארגוני הנשים, לקידומן של הנשים בכלל, נשים עובדות בפרט ולטובת המשק הישראלי כולו. המשמעות של ההחלטה החדשה, היא מתן מענה לקבוצות אוכלוסיה מוחלשות. אנו מברכים על החלטת הממשלה להשקיע במעונות-יום ובצהרונים, אולם אין זה סוף פסוק מבחינתנו. עד שלא יהיה חוק חינוך חובה חינם מגיל ינקות ועד בגרות לא ננוח ולא נשקוט. נמשיך במאבק לעידוד תעסוקת נשים בישראל".


נורית צור, מנכ"לית שדולת הנשים בישראל:

"לצערינו, בוועדת הכספים הוחלט היום לזרוק לפח את ההחלטה ההיסטורית של בית המשפט העליון בנושא הכרה בהוצאות טיפול בילדים לצרכי מס.
"באוצר ובוועדה לקידום מעמד האישה עשו יד אחת ומכרו את העקרון החשוב של הכרה בהוצאות טיפול תמורת בנייה של כמה מעונות.
"שדולת הנשים בישראל תמשיך להאבק לקידום הנושאבכל הדרכים העומדות לרשותינו ובכלללן החלת דין רציפות, ואף נשקול צעדים משפטיים אחרים"


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites