ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


תינוקת בת 4 חודשים עברה ניתוח השתלת דפיברילטור
ניתוח נדיר של השתלת דפיברילטור (מכשיר החייאה פנימי) בתינוקת בת 4 חודשים שסבלה מהפרעות קצב קטלניות עקב מחלת שריר הלב בוצע בפעם הראשונה בעולם במרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית. הדפיברילטור הותאם ותוכנת ע"י חברת "מדטרוניק", יצרנית המכשיר, לגילה וממדי גופה של התינוקת.
מערכת או-מאמא

ד"ר רמי פוגלמן, מומחה ה'כללית' ומנהל היחידה להפרעות קצב במכון הלב במרכז שניידר, יחד עם ד"ר עינת בירק, מומחית ה'כללית' ומנהלת מכון הלב בשניידר, החליטו להשתיל בגופה של התינוקת דפיברילטור (מכשיר החייאה פנימי) להצלת חייה, על אף משקלה הנמוך של התינוקת, אשר שקלה בעת הניתוח 4 ק"ג בסה"כ. את הניתוח ביצעו ד"ר גבי אמיר מומחה ה'כללית' ומנתח לב בכיר במרכז שניידר וד"ר ג'ורג' פרנקל, מומחה ה'כללית' ומנתח לב בכיר בשניידר. 


לפני כארבע שנים בוצע במרכז שניידר ניתוח השתלת דפיברילטור בתינוקת בת 10 חודשים, בפעם הראשונה בארץ, בתינוקת כל כך קטנה. חייה של הילדה ניצלו מאז מספר פעמים הודות למכשיר זה. בעולם ידועים מקרים בודדים בהם בוצע ניתוח השתלה מסוג זה לתינוקות וילדים ששקלו פחות מ-20 ק"ג.


הניתוח ארך כשעתיים ובוצעה בו השתלה מוצלחת של המכשיר אשר הותאם למידותיה של התינוקת. השתלת מכשיר זה נושאת בחובה אתגרים טכנים היות ודפיברילטור מותאם לשימוש במבוגרים והוא מסורבל וגדול יחסית לגודלה של התינוקת. המכשיר הושתל בדופן הבטן עם השתלה של שתי אלקטרודות במעטפת הלב וסליל דפיברילטור צמוד לדופן בית החזה, וזאת בניגוד להשתלה המקובלת אצל מבוגרים בהם מושתלות האלקטרודות במעטפת הלב. 


דפיברילטור מושתל מתוצרת חברת "מדטרוניק" מנטר את הפעילות החשמלית של הלב ומטפל באופן אוטומטי בהפרעות קצב הלב מסכנות חיים על ידי קיצוב ובמידת הצורך במתן מכת חשמל. המכשיר הפועל כמו א.ק.ג, מזהה פעילות מהירה חריגה של הלב ובאופן אוטומטי נותן  שוק חשמלי  פנימי להחזרת קצב הלב.


לדברי ד"ר רמי פוגלמן, מנהל היחידה להפרעות קצב במכון הלב במרכז שניידר: "התינוקת אשר אובחנה כסובלת ממחלת שריר הלב, הגיעה לבית החולים לאחר אירוע דום לב והחייאה ממושכת ומוצלחת בבית החולים סורוקה, כולל אבחון מדוייק של המום בליבה באמצעות בדיקת MRI של הלב והמלצה להשתלת דפיברילטור. בעקבות האירוע המלצנו על שימוש במכשיר החייאה פנימי (דפיברילטור). מדובר בהשתלה מורכבת מאד לתינוקת בגיל כה קטן ובמשקל כה נמוך. לולא ביצוע השתלת הדפיברילטור, התינוקת היתה בסכנת חיים".


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites