ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


מתבגרים עם תמיכה חברתית סובלים פחות מהשפעה מזיקה של פיגועי התאבדות
תמיכה חברתית שניתנה על-ידי חברים גוננה על מתבגרים מפני ההשפעה המזיקה של פיגוע התאבדות. כך עולה ממחקר חדש שנערך על ידי פרופ' גולן שחר מהמחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב, בשיתוף עם פרופ' כריסטופר הנריץ' מאוניברסיטת המדינה של ג'ורג'יה בארה"ב.
מערכת או-מאמא

במהלך המחקר, שמומן על ידי הקרן הדו-לאומית ארה"ב-ישראל למדע, עקבו החוקרים אחרי 90 נערים ונערות מתבגרים בדימונה לפני ואף אחרי פיגוע ההתאבדות שהתרחש ב-4 בפברואר 2008. כזכור, בפיגוע האמור נהרגה אשה אחת ונפצעו 30 בני אדם.באירוע היו מעורבים שני מחבלים מתאבדים, שיצאו מרצועת עזה ונכנסו לישראל עם חגורות נפץ. אחד מהם פוצץ עצמו בקניון  בעיר והשני נורה ונהרג על ידי קצין משטרה בטרם הספיק לבצע את הפיגוע. הארגונים חללי אל אקצה והחזית העממית לקחו אחראיות על אותו פיגוע.


החוקרים  מצאו כי מתבגרים אשר, לפני הפיגוע, דווחו על רמות נמוכות של תמיכה חברתית מצד חברים, פיתחו תגובות דיכאוניות בעקבות הפיגוע. לעומת זאת, מתבגרים אשר, טרם הפיגוע, דווחו על רמות גבוהות של תמיכה חברתית מצד חברים, דווחו על רמות נמוכות של דיכאון לאחר הפיגוע. ממצאים אלה, שפורסמו אתמול בכתב העת PEDIATRICS, הנחשב ככתב העת המוביל בעולם בתחום רפואת הילדים, מהווים בסיס לפיתוח תכניות התערבות ומניעה חדשניות לאוכלוסיות מתבגרים החשופים לטרור.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites