ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


ביממה אחת 5 לידות "שטח"
בדרך כלל זה לא קורה אפילו פעם ביום. אמש ביצעו צוותי מד"א 5 לידות "שטח" שונות במקומות שונים ברחבי הארץ.
מערכת או-מאמא

שני הפעוטות הראשונים הגיחו לאוויר העולם ולזרועותיהם המיומנות של אנשי מד"א, בשעה 7:30 בבוקר. לתחנת מד"א טבריה הגיעה אשה עם צירי לידה, בחודש התשיעי להריונה ותוך זמן קצר כבר חבקה את בנה השלישי. מכיוון שברור היה לאנשים שבתחנה -  קצינת המשמרת במוקד גליה וולף, וצוות הנט"ן - ד"ר דפנה גבעתי, פאראמדיק טאלב עבדאללה וחובש רפואת חרום אחמאד ג'ועבאט – שאין זמן לפנותה לבית החולים לפני שתתחיל הלידה, הם נערכו במקום ויילדו את האשה בתחנה. הלידה עברה בצורה חלקה ומייד לאחר מכן האם ובנה פונו על ידי הנט"ן לבית החולים פוריה כששניהם במצב טוב.


באותן דקות ממש, פינה צוות אט"ן נשר, בראשות הפאראמדיק איתי בר דוד, יולדת עם צירים, כאשר באזור צומת הצ'ק פוסט בחיפה החלה הלידה ותוך זמן קצר חבקה האם את בתה החמישית, לאחר שצוות האט"ן שמר על קור רוח ויילד את האשה באמבולנס. גם כאן, למרבה השמחה, נולדה תינוקת בריאה והאמבולנס המשיך בנסיעתו לבית החולים בני ציון (רוטשילד) בחיפה, כשהאם ובתה במצב טוב.


פחות משעתיים לאחר מכן, בשעה 9:05, הגיעה לתחנת מד"א בכרמיאל תושבת כפר נחף כבת 30, גם היא בחודש התשיעי להריון וסובלת מצירים. צוות האמבולנס - ליאור פדידה אדי זוגוט ושחר שטיימן – החל בנסיעה לבית החולים בנהריה, אבל גם הפעם, דקות מספר מתחילת הנסיעה, כבר עצר האמבולנס בצידי הדרך ובנה הרביעי של האם המאושרת הגיח לאוויר העולם כשהוא בריא ושלם.


אבל לא רק בצפון הארץ סייעו אנשי מד"א להביא חיים חדשים לעולם. גם הדרום לא נשאר מקופח, כאשר בשעה 10:15 הוזנק צוות של מד"א לחבירה עם רכב פרטי ובו יולדת, סמוך לרמת חובב שבנגב. בכניסה לרמת חובב, נערך הצוות - ערן שוורץ ודני ועקנין – לקבלת הלידה וליולדת בת ה-22 נולדה תינוקת בריאה ותוך זמן קצר המשיך האמבולנס בנסיעה והביא את השתיים לבית החולים סורוקה שבבאר-שבע.


את היום המוצלח חתם צוות אמבולנס מד"א ערד, כשבראשו זינאת פארס. בשעה ארבע וחצי אחה"צ, חבר האמבולנס ליולדת שהייתה ברכבה הפרטי, ביציאה מערד לכיוון באר-שבע. עם תחילת הנסיעה החלה הלידה (אלא מה) ושוב עצר אמבולנס מד"א בצידי הדרך ושוב קיבל הצוות המקצועי לידה תקינה ומוצלחת ולאוויר העולם יצא בנה השלישי של האם הגאה בת ה - 21. השניים פונו במצב טוב לבית החולים סורוקה.


חמשת הצוותים סיכמו את היום בתחושה אחידה של נחת, סיפוק ושמחה גדולה. "תמיד נעדיף לקבל לידות ולסייע בהגעתם של חיים חדשים מאשר להגיע לזירת תאונה ולחזות בסופם של חיים, כפי שקורה פעמים רבות מדי בארץ. תנו לנו כל יום לעצור בצד בשביל לידה וזה יהיה יום מוצלח מבחינתנו". המספר הגבוה של הלידות שהתקבלו היום על ידי מגן דוד אדום והעובדה שכל הלידות עברו בשלום ונולדו ילדים בריאים, הפכה את היום הזה ליום עם חמש סיבות טובות לחייך וצוותי מגן דוד אדום הוסיפו לרשימת התפקידים הארוכה שלהם תפקיד אחד נוסף – חסידה.להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites