ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


החלימה מסרטן צוואר הרחם וילדה בת
יש תקוה! לאה גיל - עד, החלימה מסרטן צוואר הרחם וילדה תינוקת בריאה בבית החולים כרמל.
מערכת או-מאמא

כנגד כל הסיכויים, למרות כל האזהרות של הרופאים ועם הרבה תקווה ואמונה ילדה השבוע בשעה טובה לאה גיל-עד, ממושב ליד אשקלון את ביתה הראשונה,  6 שנים בדיוק לאחר שעברה את הניתוח להסרת סרטן צוואר הרחם בבית החולים כרמל .זאת היא התינוקת הראשונה בישראל שנולדה בריאה ובזמן לאחר ניתוח גדול ומורכב להסרת סרטן צוואר הרחם.


" חשוב לי להעביר את המסר לכל הנשים שתמיד יש סיכוי ולמרות הסרטן אפשר להרות ואפשר להיות אמא אמיתית " אומרת עם דמעות של התרגשות לאה ששוכבת במחלקת יולדות בבית החולים כרמל ולא עוזבת את התינוקת החדשה שנולדה לה אחרי שנים של פחד וסבל לא יתואר.


"הכל התחיל בבדיקה שיגרתית במירפאה  לפני 6 שנים מספרת לאה, הרופא הסתכל עליי וזרק עליי את הבשורה המרה " יש לך סרטן בצוואר הרחם"  הוא אמר.
" לא ידעתי איך לעכל את הבשורה ומה צריך לעשות, אומרת לאה, מיד דאגתי מה יהיה עם ילדים רציתי מאוד להתחתן ולהיות אימא כמו כולם ואז הרופא אמר לי משפט שסיבב אותי לגמרי".
"אנחנו עכשיו נלחמים להציל את החיים שלך, לא מעניין הריון ולא מעניין איכות חיים, אנשים מתים מהסרטן הזה" אמר לי הרופא ואני הרגשתי שכל עולמי חרב.


" ההמלצות הרפואיות לפני 6 שנים במקרה של סרטן בצוואר הרחם היו חד משמעיות אומר ד"ר עופר לביא המשמש גם כיו"ר הישראלי של האגודה הגניקואונקולוגית בישראל
במקרה של סרטן כמו אצל לאה מתבקש ניתוח רדיקאלי וגדול בו מוסרים כל אברי הרביה הנרתיק צוואר הרחם והרחם ואז כמובן אי אפשר להרות יותר ולהביא ילדים לעולם " מסביר ד"ר לביא.


אצל לאה החלטתי לקחת סיכון וזימנו לחדר הניתח בבית החולים כרמל את המומחה העולמי פרופ' דניאל דרזון מבית החולים ליאון שבצרפת ויחד איתו ניתחנו בפעם הראשונה בישראל ניתוח מורכב להסרת הגידול מצוואר הרחם ,כאשר כל הניתוח מתבצע דרך הנרתיק מבלי לפתוח את הבטן כלל אומר ד"ר לביא,
זה ניתוח מאוד קשה שהמטרה היא מצד אחד לבצע שימור הריון ולשמור על הרחם ומצד שני להיות באבטחה אונקולוגית שכל גידולי הסרטן יוצאים ולא משאירים אף גרורה,וזה ממש לא פשוט" 


בניתוח הסיר ד"ר לביא את צוואר הרחם והגידולים הסרטניים שבו וחיבר את הרחם ישירות לוגינה כדי לאפשר בעתיד ללאה להרות.


לאחר הניתוח הנדיר שבו צפו כל הגניקולוגים המובילים בישראל באמצעות שידור הניתוח לאולם הכנסים של בית החולים כרמל, שוחררה לאה לביתה והחלה להגיע באופן שוטף לבדיקות מעקב כדי לוודא שהסרטן לא חוזר.


" עברתי תקופה מטורפת מספרת לאה כל הזמן חשבתי על התינוק והבדיקות של הסרטן רק הלחיצו אותי אבל מאז שפגשתי את ד"ר לביא הרגשתי הרבה יותר בטוחה , הוא גם מיקצוען אמיתי ושולט בכל רזי המקצוע וגם בן אדם עם לב ענק שתמך בנו לכל אורך הדרך ביחד עם כל צוות מחלקת נשים ויולדות שבבית החולים, אני  תמיד האמנתי בתוך תוכי שבסוף הדרך אני אהיה אימא ".


חודשיים אחרי הניתוח לאה התחתנה עם בחיר ליבה ערן אותו הכירה דרך האינטרנט "היה חשוב לי שהוא ידע על הניתוח ועל הסיכויים שלי ללדת ישבנו ודיברנו על הכל והאהבה שלנו ניצחה לבסוף ,אומרת לאה, ערן צועד איתי מאז  יד ביד לאורך כל הדרך "


והדרך לא הייתה קלה מתברר, לאורך השנים לאה וערן מנסים הריונות שמסתיימים בהפלות ואפילו הפריית המבחנה שהם מבצעים נופלת והם נשארים ללא ילדים.


"בסוף ההריון שלנו היגיע בכלל בצורה טבעית בלי שום התערבות " מספרת לאה מיד עדכנתי את ד"ר לביא וכל המחלקה בבית חולים כרמל נכנסה לכוננות ספיגה.


ד"ר רון אוסלנדר מומחה הכללית ומנהל מחלקת נשים ויולדות בבית החולים כרמל :"מיד עם ההריון שמנו את לאה במעקב הריון צמוד ודאגנו כל הזמן לבדיקות ושמרנו על העובר כמו על יהלום בצמר גפן, כדי לא לקחת סיכון כבר 7 שבועות לפני תאריך הלידה המתוכנן השכבנו את לאה במחלקה להריון בסיכון אצלנו בכרמל ושמרנו עליה מכל מישמר.


לאה ילדה את הבת במשקל 2,423 ק"ג בניתוח קסרי אחרי 36 שבועות  ואחרי ירידת מים טבעית .לאה שעובדת בחברת מקורות ביחד עם בעלה ערן שמסיים כעת לימודי רפואה סינית מאושרים כמובן עד הגג אבל לא מתכוונים לעצור כאן


" אין גבול לאושר שלי אומרת לאה זאת אומנם הלידה הראשונה שלי אבל אנחנו בהחלט רוצים עודאחות או אח לתינוקת החדשה שלנו, לחיוך שלה אין מחיר בעולם"להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites