ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


א. כפיר אחזקות בע"מ" פיטרה עובדת בהריון ללא היתר כדין
היועץ המשפטי של משרד התמ"ת, עו"ד מיכאל אטלן  :"משרד התמ"ת רואה חשיבות רבה במסר שהועבר לפיו על חברת כח האדם לספק חלופה תעסוקתית אמיתית לעובדת ההרה ובהגנה על נשים הרות בשוק העבודה מפני פיטורין שלא כדין".
מערכת או-מאמא

בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קבע כי חברת א. כפיר אחזקות בע"מ ומנהל סניף באר שבע בה, פיטרו עובדת בהריון ללא היתר כדין בניגוד לחוק עבודת נשים. עם זאת נקבע כי לא הוכח כי סמוך לפני מועד הפיטורים בוצע צמצום בהיקף משרת העובדת ההרה.


חברת "א. כפיר אחזקות בע"מ" הינה חברת כוח אדם אשר העסיקה את העובדת ובמהלך הריונה של העובדת פיטרה אותה. החברה פנתה, כחודשיים לאחר הפסקת העבודה, לממונה על חוק עבודת נשים במשרד התמ"ת בבקשה למתן היתר בדיעבד לפטרה. אולם, על אף שהממונה על חוק עבודת נשים לא התירה את פיטורי העובדת, היא לא הוחזרה לעבודה.
בהמשך לכך, הגיש משרד התמ"ת, באמצעות עו"ד גלי לוי, כתב אישום בגין פיטורי העובדת ללא היתר וצמצום משרתה של העובדה בחודש עבודתה האחרון. 


בהכרעת הדין שופטת בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע, יעל אנגלברג-שהם, דחתה את טענת הנאשמים כי לא ידעו על הריונה של העובדת וקבעה כי העדויות מטעם הנאשמים לא עשו רושם מהימן. בהחלטה נקבע עוד כי אף אם הוצעה לעובדת הצעת עבודה חלופית, זו לא הייתה הצעת עבודה ספציפית אלא פנייה מן השפה ולחוץ אשר נעשתה בשלב מאוחר ולאחר שלא הותרו הפיטורים ע"י הממונה ע"י חוק עבודת נשים במשרד התמ"ת.


באשר לצמצום המשרה נקבע כי צמצום המשרה בחודש שקדם לפיטורי העובדת נעשה ביוזמת החברה בה הוצבה העובדת לעבודה ולא הייתה בשליטת הנאשמים ולכן זוכו הנאשמים מעבירה של צמצום היקף משרת העובדת ההרה.
היועץ המשפטי של משרד התמ"ת, עו"ד מיכאל אטלן  אומר כי משרד התמ"ת רואה חשיבות רבה במסר שהועבר לפיו על חברת כח האדם לספק חלופה תעסוקתית אמיתית לעובדת ההרה ובהגנה על נשים הרות בשוק העבודה מפני פיטורין שלא כדין".


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites