ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


פוטרה במהלך טיפולי פוריות ותפוצה ב 108,000 ₪
נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת במחוז ת"א, בראשותה של עו"ד שרון אברהם-ויס, הגיעה היום להסכם פשרה בתביעת פיצויים, של עובדת, שהועסקה במשך חמש שנים,  ושפוטרה מעבודתה במהלך טיפולי פוריות.
מערכת או-מאמא

התביעה, הוגשה בתחילת שנה זו על ידי נציבות שוויון הזדמנויות בעבודה, בשם עובדת בכירה בחברת אמברוזיה- סופהרב (מבית סולגאר) לאחר שבעקבות הודעת העובדת, על כך שהיא עוברת טיפולי פוריות, החל מנכ"ל החברה בסדרת צעדים להצרת צעדיה ובהם, כרסום במעמדה, פגיעה בשכרה, נטילת רכב חברה שעמד לרשותה, נטילת הגישה למערכות המחשוב בחברה ובכלל זה דוא"ל והאזנה לקו הטלפון של העובדת. מנהלי החברה הודיעו ללקוחות החברה כי העובדת כבר אינה עובדת בחברה, כמו כן חייבו מנהלי החברה את העובדת לצאת לחופשה כפויה ארוכה  והפנו אליה  אמירות בוטות לפיהן עליה לראות עצמה "מפוטרת".


סגנית שר התמ"ת, ח"כ אורית נוקד האחראית על הנציבות במשרד אומרת כי "ההסכם מוכיח את חשיבותה הרבה של הנציבות ביחסים בין עובד למעביד. אני מקווה כי הוא יעודד עובדים נוספים אשר חוו אפליה על רקע מגדר,גזע ולאום לא לחשוש ולפנות אל הנציבות".


עו"ד שרון אברהם-ויס, נציבה איזורית, מחוז תל אביב, בנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה המייצגת את העובדת אמרה כי הסכם הפשרה הזה הוא תמרור אזהרה נוסף למעסיקים מפלים, בדרך למיגור האפליה בשוק התעסוקה.


עו"ד קניג-יאיר, הנציבה הארצית אמרה עוד כי על פי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה לא ניתן להפלות את העובדת לרעה  בשל טיפולי פוריות ולאור רצונה להיות אם. מנהלי החברה פגעו בעיקרון השוויון, בזכות היסוד של העובדת לכבוד, ובזכויותיה המעוגנות בחוק. ראוי לבחון כל עובד ועובדת מבלי להפעיל שיקולים זרים (כגון עובדת היותה בטיפולי פוריות).


תלונות בגין אפליה בעבודה ניתן להפנות לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת באמצעות הדואר, המייל והפקס, מידע נוסף ניתן למצוא באתר הנציבות. טלפון: 02-6662780 פקס: 02-6662789


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites