ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


על הקשר בין בעיות זיקפה ובעיות בריאות נוספות
70% מהגברים היו פונים לרופא מוקדם יותר לו ידעו שיש קשר בין הפרעות הזקפה שלהם למחלות מהן הם סובלים.
מערכת או-מאמא

מעל 150 מיליון גברים ברחבי העולם סובלים מהפרעת זקפה והשפעותיה, נתון אשר צפוי לגדול עם הזדקנות האוכלוסייה. על פי נתוני באייר שרינג פארמה, יצרנית לויטרה, 50% מהגברים מעל גיל 40 ייתקלו בבעיות זקפה.


על מנת להדגיש את הצורך להבין בצורה מלאה את חווית המטופלים הסובלים מהפרעות זקפה וגורמי רקע, וכן כדי להעניק את הפתרון הטוב ביותר לרופאים, יזמה חברת באייר שרינג פארמה, סקר בשם "גברים עם הפרעות זקפה וגורמי רקע".


נקודת המוצא לסקר הייתה שיש להתייחס להפרעות זקפה כאל אות התראה וסמן של סיבוכים בריאותיים אפשריים אחרים ובהם: סוכרת, הפרעות ברמת שומני הדם, לחץ דם גבוה והשמנת יתר. מכאן שדרושה גישה דיאגנוסטית וטיפולית הוליסטית על מנת לשקם את הגבר ולסייע לו לחזור לחיי מין רגילים.


בכנס המשותף של החברה האירופית והחברה הבינלאומית להפרעה בתפקוד המיני (ESSM ו-ISSM), שנערך בבריסל, בלגיה, ( בדצמבר 2008) הציגה חברת התרופות באייר שרינג פארמה, את תוצאותיו של מחקר עולמי "גברים עם הפרעות זקפה וגורמי רקע".  תוצאות המחקר מהוות "חלון" לחוויותיהם של גברים הפונים ומשתמשים בטיפול להפרעות זקפה.


פרופ' זיגפריד מרין, נשיא החברה הבינלאומית לבריאות הגבר, הציג את תוצאות הסקר:

  • קרוב ל-50% מהמטופלים הסובלים מהפרעות זקפה אינם מודעים לקשר שבין הפרעות זקפה לבין גורמי רקע רפואיים, אולם הם מעוניינים מאוד ללמוד ולדעת על אודות החשיבות של טיפול מוקדם.
  • שיעור מדהים של הגברים, 70%, אומרים שהם היו פועלים מוקדם יותר לו ידעו שייתכן קשר בין הפרעות זקפה לבין מחלות שעלולות לסכן חיים.
  • על פי הסקר, 80% מהמטופלים הסובלים מהפרעות זקפה יוזמים כעת שיחה עם רופאיהם, דבר המצביע על כך שהפרעות זקפה אינן מהוות יותר נושא שאסור להזכירו, עבור גברים.
  • הפחד שמחלה אחרת עלולה לגרום להפרעות הזקפה שלהם מהווה גירוי חשוב הגורם למטופלים הסובלים מהפרעות זקפה ומגורמי רקע רפואיים לפנות לקבלת ייעוץ. 


תובנה שעולה מהסקר היא שרופאים יכולים להשתמש בגישה הוליסטית להדגשת הקשר הכמעט בלתי מוכר בין הפרעות זקפה לבין גורמי הרקע, לעודד מטופלים לדבר על הפרעות הזקפה שלהם וחשוב יותר, לחפש את הטיפול המתאים ביותר לגורם הרקע הרפואי ממנו הם סובלים", סיכם פרופ' מרין.


חזרה לחיי מין רגילים היא חיונית עבור מרבית המטופלים הסובלים מהפרעות זקפה, עם או ללא גורמי רקע רפואיים. הסקר הראה שגברים מחפשים בעיקר תרופות להפרעות זקפה שהן בעלות השפעות שליליות מועטות ומבטיחות זקפה מהירה וממושכת. בריאות כללית טובה חייבת למלא תפקיד מרכזי בחייהם של מטופלים הסובלים מהפרעות זקפה.


מהם גורמי הרקע שעשויים לגרום לחוסר זקפה?


גורמי רקע מוגדרים כגורם או גורמים שהם הסיבה האמיתית העיקרית למחלה שהלקוח מדווח עליה.
לדוגמה, במקרה של הפרעות זקפה, גורמי הרקע הגורמים להפרעות אלו עשויים להיות סוכרת, מחלת לב, הפרעה ברמת שומני הדם או השמנת יתר.


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites