ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסה



עוד באו-מאמא


מומחי מרכז שניידר הצליחו להוציא נעץ מריאתו של ילד בן 6
מומחי מרכז שניידר לרפואת ילדים מקבוצת הכללית הצליחו לאחרונה להוציא נעץ מריאתו של ילד בן 6 מצפון הארץ. הילד שאף את הנעץ כחודש לפני שהגיע לבית החולים, ומאז הנעץ נמצא עמוק בתוך הריאה שלו וגרם לחום גבוה, חולשה ותופעות דמויות דלקת ריאות.
מערכת או-מאמא

בבדיקת רנטגן התגלה הנעץ, שמצא את דרכו לריאה של הילד והיווה סכנה ממשית לבריאותו. הנעץ עלול היה להינעץ לתוך דופן דרכי הנשימה, לגרום לדימום קשה ולסיבוכים נוספים. הילד הועבר מבית חולים בצפון הארץ למרכז שניידר לרפואת ילדים. 


מומחי מרכז שניידר מורגלים בהוצאת גופים זרים שנשאפו על ידי ילדים, אך במקרה זה, מכיוון שמדובר בגוף זר שיכול להינעץ בריאה ולקרוע אותה, נדרשה פעולה עדינה ומתוכננת היטב.


ד"ר יורם שטרן, מומחה ה'כללית' ומנהל השירות למחלות דרכי הנשימה וקול ביחידת אף אוזן גרון במרכז שניידר וצוות חדר הניתוח המיומן, הצליחו לשלוף את הנעץ מגופו של הילד באמצעות ברונכוסקופיה, פעולה בה מחדירים לנתיבי האוויר צינור ארוך וחלול, דרכו עוברת מערכת אופטית ובקצהו יש מלקחיים שמסייעים לחילוץ הגוף הזר. במקרים מעין אלו, מוציאים את הגוף הזר תוך כריתה של חלק מהריאה, פעולה אשר נמנעה במקרה זה.  


מרכז שניידר הינו מרכז רפואי שלישוני יחיד מסוגו בישראל המספק תחת קורת גג אחת את כל שירותי הרפואה המודרנית המורכבים ביותר. בזכות מיומנותם של הצוות הרפואי בשניידר, הצליחו להציל את הילד, ללא כריתת חלק מהריאה.


לדברי ד"ר יורם שטרן, מנהל השירות למחלות דרכי הנשימה וקול ביחידת אף אוזן גרון בשניידר: "אנו יודעים כי לילדים קטנים אין יכולת להתגונן היטב עם מנגנון הבליעה והשאיפה בו זמנית, כלומר כל חפץ שמכניסים לפה, עלול להיכנס לדרכי הנשימה ואף להגיע לריאות. אני פונה להורים בבקשה לשים לב ולהקפיד שלא לאפשר לילדיהם לשחק עם חפצים קטנים אשר עלולים להיתקע בדרכי הנשימה".



להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites