ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה את הצעת החוק למניעת כליאת ילדי זרים

הצעת החוק, שנוסחה בשיתוף ארגוני הסיוע וזכויות האדם, באה להחיל את החוק שאוסר כליאת ילדים, גם על ילדי זרים ופליטים ובכך למנוע את העוול הנורא בו ילדים, ולעיתים אף תינוקות, שוהים חודשים רבים מאחורי סורג ובריח בישראל, במתקני כליאה של שירות בתי הסוהר. זאת, למרות שלא פשעו ולא חטאו במאומה, ולמרות ששירות בתי הסוהר אינו ערוך ואינו יכול לטפל בהם, וכל הגורמים המקצועיים תמימי דעים שכליאתם מהווה פגיעה קשה.

מערכת או-מאמא

הצעת החוק באה להתאים את החוק הישראלי לאמנות הבינלאומיות עליהן חתומה ישראל, כולל האמנה לזכויות הילד, ולנורמות אנושיות בסיסיות, ללא קשר למוצאם, גזעם וצבע עורם של הילדים.
ח"כ הורוביץ: "מזה חודשים רבים אנו עוסקים בסוגיית ילדי הזרים. במהלך המאבק  נחשפנו לתופעה הפסולה של כליאת ילדים, לעיתים לתקופות ממושכות  - ואל מול תופעה כזו אסור לנו לשתוק. ללא קשר להסדר שיושג בדבר מעמדם של ילדי הזרים והפליטים, אסור לנו לנהוג בברבריות כלפיהם. עלינו לקבוע עובדה פשוטה ואנושית: שום ילד אינו צריך להיות בכלא, ויש למצוא להם פתרונות הולמים ואנושיים".


"הממשלה הזו יורדת הפעם נמוך מתמיד, ועושה זאת על גבם של ילדים, חלקם קטנים מאוד, המוחזקים בבתי כלא על לא עוול בכפם. ההתנגדות להצעת החוק הזו, ודווקא מצד גורמי הרווחה, בראשות שר הרווחה יצחק בוז'י הרצוג ממפלגת העבודה, היא התנגדות לערכי היסוד שלנו כחברה דמוקרטית ויהודית. שוב הוכח שמדובר בממשלה עם לב קטן במיוחד, אשר פועלת על פי אינטרסים צרים ומעוותים. אנחנו נגביר את המאבק הציבורי נגד כליאת ילדים, כחלק מהמאבק לזכויות האדם והחופש בישראל".
הצעת החוק הועלתה לקריאה טרומית במליאת הכנסת, למרות התנגדות הממשלה.

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites