ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


עובר קרע ועבר את דופן רחם אמו במהלך הלידה

במקרה נדיר של עובר שקרע לגמרי את רחם אימו בתוך הבטן. הקרע כמעט גרם למותו ולמות האם, רופאי כרמל הצליחו להציל גם את האמא וגם את התינוק.
מערכת או-מאמא

"הכל התחיל כמו בכל לידה רגילה מספרת לבנה מחיפה " השעה היתה 12 בלילה והרגשתי ירידת מים, זאת הלידה השלישית שלי כך שלא ממש התרגשתי ,לקחתי את התיק ואת בעלי ונסענו לבית החולים כרמל, והכל ניראה לי רגיל ובסדר".
בבית החולים כרמל קיבל את לבנה צוות חדר הלידה, חיבר אותה למוניטור וחיכה לפתיחה ולתחילת לידה רגילה ושגרתית.


"עם תחילת הלידה הכנסתי יד כדי לחפש את ראש התינוק ולראות שהוא ממוקם טוב ומוכן לצאת מספר ד"ר מורן פז שהיה הרופא הכונן בלילה, פתאום ראיתי שאני לא מוצא את הראש ובמקביל הדופק של התינוק שנשמע עד עכשיו במוניטור, נחלש ונעלם, בנוסף, התחיל פתאום גם דימום לא רגיל".


העלמות הראש והדופק של התינוק בשילוב דימום לא מוסבר הדליקו מיד מנורות אזהרה בראשם של רופאי חדר הלידה והם הזעיקו בדחיפות בשעה 01:00 לפנות בוקר את הכונן הבכיר באותו לילה ד"ר שלומי שגיא סגן מנהל מחלקת נשים ויולדות בבית החולים כרמל.


"לא היה לנו זמן להתלטויות" מספר ד"ר שגיא "הטסנו אותה במהירות לחדר ניתוח ותוך דקות היא כבר היתה מורדמת ומוכנה לניתוח קסרי בהול".
"כשפתחנו את הבטן ראינו את סיבת הדימום והיינו בשוק", מספר ד"ר שגיא שניתח את לבנה
"ראינו כי התינוק קרע את רחם אימו מקצה לקצה קרע של כ 14 ס"מ ויצא החוצה לתוך חלל הבטן תוך שהוא מתפתל ונחנק בין כל אברי הבטן המעיים הלבלב והכבד, במצב כזה זה עניין של 2-3 דקות עד שהתינוק מת וסכנת חיים אמיתית לאם".


ד"ר שגיא וצוות חדר הניתוח חילצו מיד את התינוק שלא נשם מתוך אברי הבטן והתחילו בפעולות הנשמה והחייאה דחופות, התינוק הועבר ליחידה לטיפול נמרץ פגים בניהולו של ד"ר אבי רוטשילד ולבנה שהורדמה קיבלה מיד תרופות נגד זיהומים, טופלה ונתפרה בהצלחה בחדר הניתוח.


"מדובר במקרה נדיר" מסביר ד"ר רון אוסלנדר מנהל מחלקת נשים ויולדות בבית החולים כרמל. "אנו צופים במקרים של נשים שעברו כבר ניתוח קיסרי לסיכוי קטן של קריעת רחם ולכן מרבית הנשים שילדו כבר בניתוח קיסרי, מופנות שוב ללדת בניתוח קסרי. במקרה של לבנה, לא היתה דרך לצפות את הסיבוך לאור העובדה שהיא ילדה עד עתה בלידות רגילות".

 


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites