ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


סקר: אנחנו סומכים יותר על מכוני בריאות פרטיים מאשר על מרפאות קופות החולים
הציבור בישראל מיקם את משרד הבריאות בתחתית רשימת הגופים שאמורים לשים את בטיחות המטופל בראש סדר העדיפויות – ובשיא הדירוג נמצא רופא המשפחה מרביתנו (ונשים בעיקר) סומכים יותר על מכוני בריאות פרטיים מאשר על מרפאות קופות החולים.
מערכת או-מאמא

הציבור בישראל מעריך באופן חיובי יותר מכונים פרטיים מאשר את קופות החולים (נתון מובהק - 60% לעומת 46%, בהתאמה), זהו אחד מתוצאות סקר גיאוקרטוגרפיה, שבוצע לקראת כנס אריאל לבריאות, שיתקיים זו הפעם השלישית ביוזמת המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון. הציבור בישראל מעריך יותר מכל את רופא המשפחה כגורם אשר שם את בטיחות המטופל בראש מענייניו (75%), אחריו – את הרופא המומחה (68%). מבין כל הגורמים שנבדקו, משרד הבריאות הוא הכי פחות מוערך כגורם הדואג לבטיחות המטופלים – רק 31% מעריכים כי הוא שם את בטיחות החולים בראש סדר העדיפויות במידה רבה עד רבה מאוד. בנושא זה, ניתן לראות כי נשים סומכות יותר על מכונים פרטיים, ומבוגרים מעל גיל 55 – על בתי החולים.


הגנה על המטופל וזכויותיו
62% מן הציבור סבורים כי מערכת הבריאות מגנה על המטופל וזכויותיו במידה בינונית או פחות מכך, בעוד 35% מן הציבור סבורים כי מערכת הבריאות בישראל מגנה על המטופל וזכויותיו במידה רבה עד רבה מאוד. מעניין לראות כי מבוגרים מעל גיל 55, ובעלי רמת הכנסה מתחת לממוצע, סבורים יותר כי מערכת הבריאות מגנה על זכויות המטופלים. ד"ר רינה דגני מנכ"לית גיאוקרטוגרפיה מסבירה נתון זה על-ידי דיסאוננס קוגניטיבי – מכיוון שאלו קבוצות אוכלוסייה חלשות שאין להן ברירה אלא להשתמש בשירותים הנגישים להם – הן תופסות את הברירה כאלטרנטיבה ראויה וטובה.

 
חקיקה
62% מן הציבור סבורים כי החקיקה להגנת זכויות המטופל בישראל היא בינונית ומטה. 11% מכלל הציבור חושבים כי החקיקה היא שערורייתית ולא מגנה על האזרח הקטן. לעומתם, 27% סבורים כי החקיקה הינה יוצאת מן הכלל (3%) או טובה.


פגיעה ופיצוי - רשלנות רפואית
38% מן הציבור סבורים כי שיעור גבוה יחסית (המוגדר כיותר מ- 4% מהחולים) נפגעים בשל רשלנות רפואית. כמחצית מן הציבור (52%) סבורים כי מטופלים שנפגעו מרשלנות רפואית אינם מקבלים פיצוי הולם (לעומת 35% שסבורים הפוך). בהקשר זה ניתן לראות, כי ככל שעולים בגיל הנשאלים, כך ציינו בשיעור נמוך יותר כי מטופלים הנפגעים מרשלנות רפואית מקבלים פיצוי הולם. כמו כן, בעלי הכנסה ממוצעת וגבוהה ציינו בשיעור גבוה יותר (ביחס לבעלי הכנסה נמוכה), כי הם סבורים שהנפגעים מרשלנות רפואית אינם מקבלים פיצוי הולם.


ענישת רופאים ומטפלים37% מן הציבור סבורים כי רופאים ומטפלים שהתרשלו בתפקידם אינם נענשים בחומרה המתאימה, ומתוכם – מחצית (18%) סבורים כי רופאים ומטפלים המתרשלים בתפקידם, כמעט תמיד יוצאים "נקיים" ואינם נענשים. בהקשר זה, נשים מאמינות יותר מגברים כי מטפלים שהתרשלו נענשים בהתאם, ובעלי הכנסה ממוצעת מאמינים פחות (ביחס לבעלי הכנסה נמוכה או גבוהה).

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites