ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


ניצן פותחת קבוצות תמיכה להורים לילדים בעלי ליקויי למידה ו/או הפרעות קשב וריכוז באינטרנט
מדובר בתהליך קבוצתי הנמשך 12 שבועות בפורום אינטרנטי סגור, לפי מודל חצי מובנה, עם שני מנחים ובליווי אקדמי .הקבוצות מיועדות להורים לילדים עם ליקויי למידה ו/או הפרעות קשב וריכוז.
מערכת או-מאמא

ההצלחה והביקוש הרב לקבוצות התמיכה להורים לילדים עם ליקויי למידה ו/או הפרעות קשב וריכוז, שמפעילה בארבע השנים האחרונות אגודת ניצן (לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה ו/או הפרעות קשב וריכוז ו/או קשיי הסתגלות) – הביאו לאחרונה ליוזמה חדשה ומפתיעה: פתיחת קבוצות מקוונות לתמיכה בהורים.
יצירת קבוצות ההורים נשענת על ההבנה כי ההורים הם המפתח להצלחת הילדים עם ליקויי הלמידה להתמודד בהצלחה עם המשימות החינוכיות והחברתיות בתקופת הילדות. 


הקבוצות יתנהלו על בסיס מודל קבוצות ההורים, שפותח על ידי מלי דנינו – מנכ"לית האגודה ואשת מקצוע מנוסה בתחום ליקויי הלמידה ומיכל מולדבסקי – יועצת חינוכית וראש תחום הורים באגודת ניצן. מודל העבודה בקבוצות ההורים מאפשר להורים המשתתפים בסדנא לפגוש הורים המתמודדים עם קשיים דומים, לרכוש ידע אודות לקות הלמידה של הילד ולעמוד על משמעות הקשיים הטמונים בה עבור הילד ועבורם. הניסיון, שנצבר באגודת ניצן, מלמד כי הורים יוצאים מההתנסות בקבוצה מחוזקים, אופטימיים ומצוידים בקשת רחבה יותר של דרכי התמודדות, לעומת מצבם לפני כן.
את הקבוצות המקוונות ינחו שני אנשי מקצוע מומחים בתחום לקויות למידה והפרעות קשב ומנוסים בעבודה קבוצתית עם הורים. הם גם יקבלו ליווי אקדמי מאוניב' חיפה.


לדברי מלי דנינו, מנכ"לית אגודת ניצן: "ההתמודדות של ההורים עם ילדים בעלי ליקויי למידה ו/או הפרעות קשב וריכוז היא פעמים רבות מייגעת ומתסכלת. קבוצות התמיכה להורים, שאנו מפעילים מזה ארבע שנים, מניבות תוצאות חיוביות בהתמודדות ההורים ובקידום רווחתם וכמובן גם בהצלחת הילדים. עבודות ומחקרים של פרופ' ציפורה שכטמן מאוני' חיפה, מצביעים על כך שילדים אשר הוריהם השתתפו בקבוצות תמיכה, שיפרו משמעותית את הישגיהם הלימודיים, אף יותר מילדים שקיבלו עזרה בתחום הלימודי".


נוח במיוחד להורים מהפריפריות ומיישובים קטנים

לדברי דנינו: "החלטנו להרחיב את השירותים של הקבוצות להורים גם לאינטרנט, מתוך הבנה כי משאב הזמן יקר עבור הורים רבים, שאין ביכולתם להגיע באופן פיזי למפגשי הקבוצות שאנו מקיימים. בעזרת האינטרנט אנחנו רוצים להגיע לקהל רחב יותר (גם בפריפריה ובישובים קטנים ומבודדים), ולאפשר להורים רבים יותר להפיק תועלת מהתכניות שאנו מקיימים. מעבר לנוחות שבמפגש המקוון, מחקרים מורים כי מודל זה של מפגשים מקוונים בהנחיה מקצועית, עשוי לאפשר הסרת עכבות, פתיחות רבה יותר, תמיכה וגילויי אכפתיות שלעיתים מעוכבים במפגש פנים-אל-פנים".


בכל קבוצה מקוונת ישתתפו 14 הורים, אשר יצוידו בשם משתמש ובסיסמא לשם כניסה לפורום האינטרנטי הסגור. הקבוצות תתקיימנה במהלך כל ימות השבוע, כשכל הורה יכול להגיב בזמן ומהמקום בו הוא נמצא, לשתף ולהתייעץ באשר לקושי עדכני ולקבל תמיכה וסיוע מחברי הקבוצה ומהמנחים.


הקבוצות תעסוקנה במתן כלים להבנת קשיי הילדים וצרכיהם, בלימוד דרכי התמודדות יעילה בבית עם הילדים, בדרכים ליצירת דיאלוג אפקטיבי איתם, תוך עיסוק בסוגיות מרכזיות מחיי היומיום, כמו: שיעורי בית ולמידה, יחסים בין אחים, הדינאמיקה במשפחה ועוד. ביצירת שיתוף פעולה פורה עם מערכת החינוך לטובת הילדים– תוך כדי הכרת המערכת לרבות הכרת הנהלים והזכויות המעוגנים בחקיקה ואלה שאינם.


מחיר למשתתף: 750 ₪ למשתתף יחיד, 1100 ₪ לזוג.

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites