ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


"למחצית מילדי ישראל אין סיוע ותמיכה של פסיכולוגים ויועצים חינוכיים"
כך אמר יו"ר ועדת החינוך, התרבות והספורט ח"כ זבולון אורלב בדיון בעקבות המחסור הקשה בפסיכולוגים וביועצים חינוכיים בבתי הספר.
מערכת או-מאמא

ח"כ אורלב העלה בדיון נתונים קשים ממסמך מיוחד שהוכן לקראת הישיבה על ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת: מתוך התקנים הנדרשים לפסיכולוגים חינוכיים מאויישים 53% מהתקנים בלבד. במוסדות החינוך היסודי רק 50% ממשרות היועצים החינוכיים הרצויות מאוישות, ובגני הילדים רק 14% מכלל המשרות מאוישות.


ח"כ אורלב: "אין מדובר בסוגיה של מותרות. ילד שלא יקבל סיוע פסיכולוגי או של יעוץ חינוכי במועד עלול להפוך לילד בסיכון ולנשור ממערכת החינוך. אנו חוטאים חטא כבד דווקא כלפי אותם ילדים שכה זקוקים לנו, בית הספר אינו רק מכונה להקניית ידע ועליו לדאוג גם לרווחתו הנפשית של התלמיד ולפתירת מצוקותיו". לכן הועדה קבעה כי אין להשלים עם המחיר הכבד שמשלמת מערכת החינוך בעקבות המחסור החמור בפסיכולוגים ויועצים חינוכיים.
מנהלת אגף פסיכולוגיה (שפ"י) במשרד החינוך חווה פרידמן ספרה כי בדיון שקיים המשרד הוחלט לצמצמם את הפער החמור, והחל משנת 2011 יאויישו מידי שנה 100 תקנים חדשים. כמו כן התחייב המשרד לגבש תוכנית לצמצום הפער בייעוץ חינוכי תוך חודשיים.

 

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites