ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


בת 14 מהצפון קיבלה אישור לשימוש בקנאביס רפואי
גם בגיל 14, יש מי שפונה בבקשה לטפל בכאביו באמצעות הקנביס. כנס כאב שהתקיים היום ברמב"ם, הציג את כל החידושים, הטיפולים והתפיסות בתחום הכאב.
מערכת או-מאמא

ילדה בת 14 מאזור הצפון, המטופלת במחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים ברמב"ם, קיבלה בשבוע שעבר אישור לשימוש בקנביס רפואי. הילדה, שעוברת טיפול כימותרפי אינטנסיבי ואגרסבי, סבלה מכאבים, חוסר תיאבון ותופעות לוואי נוספות של הטיפול ובשל כך המליצו רופאיה על הטיפול בקנביס. הבקשה אושרה מיד וביום ו' האחרון החלה הילדה בטיפול.


לדבריה של ד"ר אילת בן-ברק, רופאה בכירה במחלקה המטפלת בילדה, נושא העישון בקרב ילדים הוא עניין בעיתי, אולם הטיפול תרם לשיפור במצבה של הילדה: "בשל הבעייתיות אנו בודקים את מתן הקנביס הרפואי לילדה בדרכים אחרות".


בתקופה האחרונה מתקבלות במרפאת הכאב כעשר פניות בשבוע מאנשים המתעניינים בטיפול בכאבים באמצעות קנביס: "בעקבות ההתעסקות התקשורתית עם הנושא, חלה עליה משמעותית במספר הפונים אלינו", אומרת ציקי אדלר, אחות אחראית במרפאת הכאב ומתאמת הטיפול בכאב כרוני ברמב"ם, "אבל לנו המטפלים חשוב להדגיש שמדובר בטיפול אחד מיני רבים ובעייתי מבחינות רבות".


השימוש בקנביס בשירות הרפואה הוא בן למעלה מ-5,000 שנה. בשנות ה-60, הצליחו חוקרים ישראלים לבודד מרכיב מרכזי פעיל בצמח, ה- THC, גילוי אשר גרף מחקרים נוספים בדבר שימוש במרכיב כתרופה לסימפטומים של מחלות שונות כגון סוגי סרטן השונים על כל שלביהם, טרשת נפוצה (MS) וכאב כרוני נוירופאטי (כאב הנובע ממערכת העצבים). בשנת 2008 החל משרד הבריאות בישראל באספקת קנביס רפואי לחולים. האישור מתקבל בהמלצת רופא מומחה ובאישור הממונה על כך במשרד הבריאות.


על פי נתוני העמותה הישראלית לקידום הקנביס הרפואי, בישראל מטופלים רק 800 חולים בקנביס מתוך כ- 200,000 חולים הזקוקים לה. "מדובר בתרופה המתאימה לחולים מאוד ספציפיים ומפאת הבעיתיות של השימוש בה, צריך מאוד להיזהר עם אישור הטיפול", אומרת ציקי אדלר, "זה שמדובר בתרופה מהטבע, לא אומר שאין פה סכנה ולכן הרופאים המומחים ברמב"ם ממליצים  לטפל באמצעותה, רק כשמוצו כל הטיפולים התרופתיים ולא חל שינוי במידת הכאב או הסבל של החולה".

 

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites