ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


סטירת לחי מצלצלת: חברת רמי-לי תפצה מועמדת לעבודה שנדחתה בשל הריונה
חברת רמי לי תשלם לאישה שביקשה להתקבל לעבודה בעקבות מודעת דרושה- אך נדחתה מחמת הריונה, פיצויים בגובה 30,000 ₪.
מערכת או-מאמא

בית הדין האיזורי לעבודה בת"א, אישר השבוע הסכם פשרה, שהושג באמצעות נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במחוז ת"א, עו"ד שרון אברהם-ויס, ובו קיבלה עובדת, שלא התקבלה לעבודה ברשת בגדי ההיריון וזאת מחמת הריונה.

רמי-לי מתוך קולקציית החורף
רמי-לי מתוך קולקציית החורף

התביעה, הוגשה בתחילת שנה זו על ידי עו"ד ציונה קניג-יאיר, הנציבה הארצית של משרד התמ"ת, בשם גב' לימור לוי, שבעקבות מודעת "דרושים" שראתה, ביקשה לעבוד כזבנית בחנות בקניון במודיעין. להפתעתה נמסר לה על ידי עובדת החנות, כי סביר להניח שלא תתקבל מפאת הריונה.
גב' לוי ההמומה פנתה למנהל האזור טלפונית, ובשיחה זו נשאלה האם היא  בהריון, משהשיבה בחיוב נמסר לה כי נשים בהריון לא מתקבלות לעבודה. בהמשך פנתה חברתה של גב' לוי, בעקבות אותה הודעה ומשמסרה שהיא אינה בהריון נמסר לה כי תוכל להמשיך בהליך המיון. חלק משיחות הטלפון הוקלטו. חברת רמי לי תפצה את התובעת בסך של 30,000 ₪ מבלי להודות בטענות נגדה.


עו"ד שרון אברהם-ויס, נציבה איזורית במחוז ת"א,  המייצגת את העובדת אמרה כי ההחלטה אם לקבל מועמדים לעבודה צריכה להתבסס על שיקולים עניינים ומקצועיים ועל רקע התאמה לתפקיד. יש להימנע מלדחות מועמדים פוטנציאלים רק בשל השתייכותם לקבוצה מסוימת. הסכם הפשרה בעניין זה הוא תמרור אזהרה נוסף למעסיקים מפלים, בדרך למיגור האפליה בשוק התעסוקה.


יצויין כי,  נציבות שוויון ההזדמנויות בעבודה הוקמה על פי חוק במטרה להטמיע שוויון הזדמנויות ולמגר אפליה בשוק העבודה. בסכמות הנציבות לטפל כל חשד להפרת חוקי השוויון בעבודה. לנציבות סמכות אכיפה אזרחית הכוללת: בירות תלונות בגין אפליה בעבודה, הגשת תביעות בנושאים אלה והוצאת צווים לקבלת מסמכים ונתונים.


תלונות בגין אפליה בעבודה ניתן להפנות לנציבות שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד התמ"ת באמצעות הדואר, המייל והפקס, מידע נוסף ניתן למצוא באתר הנציבות.
טלפון: 02-6662780
פקס: 02-6662789

 

תגובת רשת רמי-לי להסכם הפשרה

רמי לי הנה רשת שמתנהלת לפי חוק ומעסיקה נשים בהריון .ההחלטה באם לקבל מועמד/ת לעבודה מתבססת על שיקולים ענייניים ומקצועיים בלבד.

רשת רמי-לי העסיקה , מעסיקה ותמשיך להעסיק מוכרות ומנהלות סניפים בהריון ואף מפרגנת להן בלבוש. קהל הלקוחות של רשת רמי-לי נשים בהריון מזדהה עם מוכרות בהריון שלובשות את הקולקציה של הרשת דבר שמעודד ומגדיל את המכירות.
כיום עובדות ברמי-לי נשים בהריון בתפקידים בכירים : מנהלת איזור,מנהלת שירות לקוחות,מעצבת,מנהלת סניף ומנהלת השיווק של הרשת מסיימת בימים אילו חופשת לידה .

עובדה ידועה היא כי בתי הדין לענייני עבודה נוטים להחמיר עם המעסיקים ולצודד  במועסקים ובמיוחד כמו במקרה  הנ"ל ,כשהראיות היחידות הן "מילה כנגד מילה".
מנהל האזור,נשוא תלונתה של המתלוננת,לא עובד ברשת כיום ובכל מקרה הוא  מסר  בתצהיר העדות בפני עו"ד כי לא היו דברים מעולם. וככל הידוע לרשת רמי-לי , אין בידי התביעה כל הקלטה של התובעת  עם מנהל האזור.
רשת רמי-לי נאותה להגיע להסכם פשרה בכדי להימנע מתהליך משפטי ארוך הכרוך בהוצאות משפטיות גבוהות.

רשת רמי-לי הנה רשת אופנה לנשים בהריון .קהל הלקוחות של הרשת הנו נשים בהריון וללא קהל זה לרשת רמי-לי אין זכות קיום.

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן
  • מסכימה ר - - 25/12/2009 | 14:15
    • צעד מטופש ביותר של רמי לי. (של כל מעסיק, אבל בעיקר של חברה שמייצרת עבור הריוניות) אתם יותר מכולם אמורים להכיר בצרכים של הנשים הללו.
  • מעניין שדווקא לדגמן את הקולקצייה דיקלה - - 23/12/2009 | 12:53
    • הם בחרו בדוגמנית הריונית. שומו שמיים, כשזה משרת את המטרה זה בסדר. חברה צבועה לא קונה שם יותר.

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites