ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסה
בבני ציון מפתחים שיטה לאבחון והערכת סיכויי פגים לשרוד
במחקר חדש שנערך עתה במרכז הרפואי "בני ציון" בחיפה בשיתוף מכון "גרטנר" בתל השומר, נבדק מודל חדשני שמטרתו לאבחן סיכויי פגים צעירים מאוד לשרוד .
מערכת O-mama

במחקר שנערך עתה במרכז הרפואי "בני ציון" בחיפה בראשותו של פרופ' דוד בדר,  מנהל מחלקת ילודים והיחידה לטיפול מיוחד בילוד החולה, בשיתוף עם מכון "גרטנר" בתל השומר, נבדק מודל חדשני להערכת סיכויי פגים לשרוד לאחר לידה בשבועות היריון נמוכים מאוד, החל מהשבוע ה-23 ועד לשבוע 26.


לדברי פרופ' בדר, "בשנים האחרונות קיימת עלייה במספר לידות הפגים, מסיבות שונות. לנוכח עלייה זו, קיים צורך  למצוא דרך לאבחן את סיכויי הפגים לשרוד כאשר ההיריון צריך להסתיים מסיבות רפואיות בשבועות אלו. לעיתים בשל סיבה אימהית כמו יתר לחץ דם ואו תחלואה אחרת של העובר חייבים המיילדים לסיים את ההיריון טרם זמנו וזאת בשבועות מאוד נמוכים.


 לצורך כך יש צורך בבניית מודל, על סמך הנתונים העדכניים הארציים, שיספק תשובות הן למיילדים והן להורים. עד עתה הסתמכו רק על בסיס שבוע ההיריון. המודל, המסמן פריצת דרך ישראלית בתחום המחקר, מסתמך על מספר אלמנטים: שבוע ההיריון, מתן תרופות לאם כדי שיגרמו לבשלות הריאות, התפתחות התינוק מבחינת משקל ביחס למשקל ממוצע, האם המדובר בתינוק יחיד או אחד מתאומים/שלישייה ומין היילוד". המחקר מאגד נתוני כל הפגיות בבתי חולים מכל רחבי הארץ בעשר השנים האחרונות.


מודל דומה פורסם בארה"ב. המודל האמריקאי התבסס רק על נתונים שנאספו מבתי חולים הנחשבים ליוקרתיים - אליטיסטיים ובאזור מסוים, נתון שמונע את היכולת להסיק מהמודל על כלל האוכלוסייה. המחקר הישראלי הוא מבחינת חידוש, לאור העובדה שנעשה באופן רחב יותר ותוצאותיו נכונות לכלל האוכלוסייה הישראלית.
תוצאות המחקר התקבלו לפרסום בכנס האמריקאי למחקר בנושאי ילדים, שיתקיים בעוד כחודשיים בבולטימור, ארה"ב.
אנחנו באו-מאמא נשוב ונעדכן את ממצאיו לכשיתפרסמו.כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites