ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


לימודי הנדסה בעזרת אוריגאמי

מי שחשב שאוריגאמי זה רק ציפורים וברבורים מנייר טועה. 10 אלפים תלמידי בתי ספר יסודיים לומדים הנדסה על פי תוכנית מיוחדת באמצעות קיפולי נייר במסורת האוריגאמי


מערכת o-mama

מי שחשב שאוריגאמי הוא רק תחביב נחמד לשעות הפנאי– טעה. 10,000 תלמידי כיתות א'-ו' ב-70 בתי ספר לוקחים חלק בלימודי תוכנית מיוחדת של לימודי אוריגאמי. מדובר בתוכנית יחודית שפותחה על ידי המרכז הישראלי לאוריגאמי ומטרתה לימוד הנדסה דרך קיפולי נייר. הלימודים מועברים על ידי 40 מורים שעברו הכשרה מיוחדת לתחום החדש והיא נכללת בלימודי ההעשרה בבתי הספר.


תוכנית האוריגאמטריה המשלבת לימודי גיאומטריה דרך אוריגאמי מאפשרת לתלמידים לחוות את הגיאומטריה ולהבין את תפיסת התלת ממד  – דבר שמקל על ההבנה והופך נושאים אלו  שעלולים להיתפס על ידי הילדים כ"יבשים" להנאה וחוויה.


בלימודי האוריגאמי משולבים עקרונות חינוכיים מתקדמים של עידוד התלמידים ליצירתיות בדרך חיובית, בלי ביקורת שלילית. לימודי האוריגאמי נעשים בעזרת מספר דגמים. בכל שיעור מקפלים הילדים דגם ותוך כדי הקיפול לומדים מושגים בהנדסה. התוכנית מחזקת את הידע הנלמד בשיעורי גיאומטריה ולא מחליפה את שיעורי הגיאומטריה. בבתי הספר ישנו תיאום בין הוראת הנושאים על ידי המורה למתמטיקה והמורה לגיאומטריה כך שתלמיד יכול להביע את הידע שנלמד בשיעורי גיאומטריה ובכך לחזק את הדימוי והביטחון העצמי.


הרעיון לתוכנית החל בעקבות חוגי העשרה באוריגאמי שניתנו במספר בתי ספר. המורים למתמטיקה באותם בתי ספר גילו כי תלמידים שנטלו חלק בחוגים אלה גילו הבנה בחומר והתקדמות טובה לעומת תלמידים שלא השתתפו.


תוכנית האוריגאמטריה הישראלית הוצגה גם בכנס מדע ואוריגאמי שהתקיים באוניברסיטת Caltech בארצות הברית. בעקבות הכנס החלה התוכנית להיות מיושמת גם  בכמה מבתי הספר בארה"ב על פי המודל הישראלי.

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites