ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


תינוקת בת שבעה חודשים עברה בהצלחה צנתור במהלכו בוצעה סגירה של הצינור העוברי
תינוקת בת שבעה חודשים שנולדה במרכז הרפואי שיבא והיא כיום במשקל של 6 ק"ג, עברה בהצלחה פרוצדורה במהלכה בוצעה סגירה של הצינור העוברי. 

התינוקת נולדה לאחר הריון ולידה תקינים ובגיל יומיים אובחן הצינור העוברי (Ductus arteriosus)  של התינוקת פתוח. הממצא נחשב כתקין לאחר הלידה ובדרך כלל  הצינור נסגר באופן עצמאי מספר ימים או שבועות לאחר הלידה.


במקרים מסוימים DUCTUS  נשאר פתוח מעבר לגיל היונקות וגורם לדלף של דם מאבי העורקים לעורקי הריאה ולפעמים לאי ספיקת לב – מצב הדורש התערבות פולשנית.


מאז הלידה נמצאה התינוקת במעקב במרפאה במרכז למומי לב מלידה בבית החולים לילדים אדמונד ולילי ספרא. מהלך המעקב התאפיין  בחוסר עליה במשקל  התינוקת ועקב כך הוחלט על סגירתו של הצינור העוברי. האופציות הטיפוליות הן ניתוח או סגירת הצינור בצנתור. המגבלה של הצנתור – משקלה הנמוך של התינוקת.
במקרה המדובר, הוחלט לבצע צנתור למרות משקלה של הילדה. בוצעה דקירה קטנה במפשעה של התינוקת והוחדר התקן חדשני מיוחד של חברת Amplatzer .


ההתקן הוא בצורה של שתי צלחות המחוברות ביניהן.
הפרוצדורה אותה ביצע ד"ר יוסף דניאלי, קרדיולוג בכיר ואחראי לצנתורי לב במרכז למומי לב מלידה, עברה בהצלחה ולמחרת בבוקר שוחררה התינוקת לביתה ובכך נחסך ממנה ניתוח.

 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites