ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


הקשר בין טיפולי פוריות לאוטיזם

מחקר שנערך בארצות הברית טוען כי יש קשר בין טיפולי פוריות לשורה ארוכה של הפרעות, בהן שיתוק מוחין, אוטיזם, פיגור שכלי ומחלת הסרטן. בישראל טוענים שמתוך מאות משפחות עם ילדים אוטיסטים מעטות האמהות שעברו טיפולי פוריות


מערכת o'mama

מחקר בארה"ב שהתבצע ברשותה של פרופ' מרי קרוגהאן מאוניברסיטת קליפורניה, שכלל אלפי נשים והוצג בכנס האגודה האמריקנית לפוריות, קובע כי קיים אחוז גבוה של שיתוק מוחין, אוטיזם, פיגור שכלי וסרטן בקרב ילדים לזוגות שעברו טיפולי פוריות. הילדים שנולדו להורים אלו נמצאו, לטענתם, גם בסיכון גבוה לתופעות של הפרעות קשב, היפראקטיביות, בעיות שמיעה וראייה ועוד.


בניגוד לנטען במחקר טוענת חנה אלונים, מנהלת "מרכז מפנה" בראש פינה לטיפול ייחודי בתינוקות שאובחנו כלוקים באוטיזם, כי אין קשר מוכח בין טיפולי פוריות לאוטיזם, "אינני יכולה להתייחס למכלול סוגי הבעיות המופיעים במחקר, אלא לאוטיזם בלבד. מתוך מאות משפחות שהגיעו לטיפול ב"מרכז מפנה" במהלך 20 השנים האחרונות, מעטות האמהות שעברו תהליכי טיפולי פוריות והפריה חוץ גופית, רובן חד-הוריות. ניתן לומר באופן כללי, שהריונות הנובעים מטיפולי פוריות הנם מטבע הדברים הריונות לחוצים באופן מיוחד, והיום אנו יודעים שלמהלך ההיריון ישנה השפעה מרובה על העובר ברחם, ויכולות להיות לו השלכות בכל הקשור בהפרעות קצב (היפראקטיביות) ומתח פנימי. אבל מכאן ועד אוטיזם המרחק גדול ולא רלוונטי", אומרת אלונים.

לשאלות נוספות ותמיכה כנסו לפורומים שלנו
להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites