ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


טיפים טבעיים לסיוע במחלות חורף בילדים
עונות הסתיו והחורף הן שיאן של מחלות דרכי הנשימה אצל ילדים. במחלות דרכי הנשימה העליונות נכללות המחלות הבאות: הצטננות, פרינגיטיס (אודם ודלקת של הגרון), סינוסיטיס, שיעול, ברונכיט ודלקת האוזן התיכונה. אנחנו כוללים גם שפעת ולרינגיטיס במחלות דרכי הנשימה העליונות.
דוד קאפח, מחבר "טבעי"

רוב המחלות הן ויראליות ומועברות על ידי מגע, כלי אוכל משותפים, טיפות רוק באוויר ושהייה בקרבת חולים. ישנם כ- 200 וירוסים שונים שעלולים לגרום להן. 


רוב המחלות נמשכות בין שבוע ל- 10 ימים ולעתים החום עלול להיות גבוה, במיוחד אצל ילדים קטנים. שיעול או נוזלים באוזניים נשארים לפעמים מספר שבועות אחרי המחלה האקוטית. טיפול באמצעות צמחים יכול להועיל, והחשוב ביותר למצוא את הדרך המתאימה לכל ילד לשימוש בצמחי המרפא.


במחלות ילדים חשוב להיות זהיר ולפנות לייעוץ רפואי במקרה שחלה החמרה, או אפילו כשאין הטבה לאחר יומיים. גם במקרים שהחום אינו יורד, או שמופיעים התקשות של הצוואר, הקאות, הפרעות בראייה, קשיי נשימה, נוזלים היוצאים מהאוזניים והתייבשות.
 

שימוש בצמחים מחייב ייעוץ מתאים. המינון תלוי בסוג המחלה ובגיל הילד. במקרים חריפים לוקחים את הצמחים כל שעה שעתיים. במקרים כרוניים פעמיים- שלוש ביום.


למחלות דרכי הנשימה מומלץ להשתמש בצמחים מחממים ומקררים. מכינים שילוב של צמחים שונים לפורמולה אחת ולפי מצב החולה: אם קר לו והוא מבקש עוד שמיכות-ניתן לו צמחים מחממים. אם חם לו והוא מוריד בגדים מיותרים ניתן לו צמחים מקררים.


צמחים המומלצים לטיפול במחלות דרכי הנשימה העליונות: צמחים המרחיקים קור ולחות: קינמון – מחמם, שורש גרוס של קודזו (צמח אנטי סרטני המרחיב כלי דם) – נייטרלי, זנגויל (ג'ינג'ר) – מחמם,  מצמחים אלה מכינים תמצית. שמים ממנה כפית לתוך כוס, ושותים שלש עד ארבע כוסות ליום. תערובת זו מקלה על הנשימה ומחממת את הגוף.


צמחים אנטי דלקתיים המפחיתים חום פנימי.
יש לבחור  מתוכם שלושה או ארבעה צמחים ולהכין תערובת : סמבוק שחור – מקרר, אכינציאה – מקררת, מליסה רפואית – מקררת, יערה – מקררת, קנה שורש של קופטיס – מקרר, שורש גרוס של חותם הזהב – מקרר, שינן רפואי – מקרר, שורש של חומעה מסולסלת – מקרר.

 

צמחים שהם אנטי מיקרוביאליים כלליים למחלות דרכי הנשימה וחיזוק מערכת החיסון:
אכינציאה – מקרר, סמבוק שחור – מקרר, שורש גרוס של אסטרגלוס – מחמם, אנדרוגרפיס – מקרר, שלשה או ארבעה שיני שום טרי – מחמם, פרופוליס – נייטרלי, מתערובת זו יש לקחת שלוש עד ארבע  פעמים ביום למשך מספר ימים.
קודזו עם מיץ תפחי עץ - ברפואה הסינית משתמשים בצמח הקודזו (שאותו ניתן להשיג במרבית בתי הטבע), לטיפול בהצטננות, כאבים ובסימפטומים שונים הקשורים בהצטננות. אופן ההכנה : לחמם כוס מיץ תפוחי עץ עד לרתיחה. להמיס כפית אחת של קודזו בתוך רבע כוס מיץ תפוחים קר. להוסיף למיץ החם, לערבב היטב ולחמם שוב עד לרתיחה. לכבות את האש ולבחוש עוד שתיים שלש דקות ולשתות. ניתן להשתמש במיץ אגסים כתחליף או במקביל למיץ התפוחים לגיוון. ניתן להוסיף לתערובת מעט קינמון טחון.

 

לשאלות נוספות ותמיכה כנסו לפורומים שלנו
להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites