ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


על דיקור סיני ובעיות פוריות, פריון וגניקולוגיה
בשנים האחרונות נשים רבות נעזרות בדיקור סיני ויפני לטיפול בבעיות פוריות, ובעיות גניקולוגיות (אנדומטריוזיס, כאבי מחזור, מחזור לא סדיר, שחלות פוליציסטיות, מיומות (גידולים שפירים ברחם) ועוד. דיקור סיני יכול להינתן הן כטיפול תומך, במקביל לטיפולים אחרים, והן כטיפול יחיד, בלעדי.
אופיר שגב פרימן La.c, B.A, מומחה בדיקור סיני ויפני, מרפאת אלטרנטיבה

רונית, בת 35, ניסתה במשך 3 שנים להיכנס להריון. כמו נשים רבות אחרות, עברה רונית את כל שרשרת הבדיקות המתישות. מבחינה הורמונאלית לא נראתה שום בעיה. גם הדמיות וצילומים שבחנו את מבנה הרחם, תפקוד השחלות, זמני ביוץ ונתונים "טכניים" יבשים כגון עובי רירית הרחם וכדומה לא העלו בעיה כלשהי המסבירה את אי הפוריות.


גם לאחר שטיפולי IVF (תהליך בו מופרית הביצית של האישה עם הזרע מחוץ לרחם ומוחדרת לאחר מכן לרחם) לא צלחו, פנתה רונית לעזרת הרפואה הסינית. לאחר חצי שנה של טיפול רונית הרתה והפכה לבסוף לאמא מאושרת. מקרה זה הוא דוגמא קלאסית למצבים בהם ניתן לעזור לבעיות נשים אשר אינן מקבלות מענה ברפואה הקונבנציונאלית.


דיקור ובעיות פוריות וגניקולוגיה


בשנים האחרונות נשים רבות נעזרות בדיקור סיני ויפני לטיפול בבעיות פוריות, בעיות גניקולוגיות כגון אנדומטריוזיס, כאבי מחזור, מחזור לא סדיר (מאחר, מקדים, לא טורח להופיע וכו'), שחלות פוליציסטיות, מיומות (גידולים שפירים ברחם) ועוד.


חשוב להזכיר כי דיקור סיני יכול להינתן הן כטיפול תומך, במקביל לטיפולים אחרים והן כטיפול יחיד, בלעדי, לבעיות שהוזכרו מעלה. במצבים המחייבים מעקב, כגון מיומות ושחלות פוליציסטיות, יש כמובן להיות תחת השגחתה של סמכות רפואית.


מתי אישה תפנה לטיפולי דיקור? פה האינטגרציה בין הטיפול המערבי לבין הטיפול הסיני תלויה כבר בחומרת הבעיה והרבה פעמים ברצון של האישה למנוע תהליכים שעלולים להביא לגופה לנזק יותר מאשר תועלת.


אז איך  דיקור סיני משפיע על פוריות וגניקולוגיה ?


כיום, הרפואה המערבית הגיעה לדרגות שיכולות לחולל ניסים בבעיות פריון וגניקולוגיה. נשים רבות עוברות תהליכי IVF (In vitro fertilization )  בהצלחה. גם בבעיות של אנדומטריוזיס, ניתן לפעמים להוציא חלק מהרקמות הבעייתיות בפרוצדורה ניתוחית של חלל האגן. כאבי מחזור עזים יכולים להיות מוקלים באמצעות התאמה של גלולות נגד הריון או באמצעות משככי כאבים חזקים הנלקחים בזמן המחזור החודשי.


טיפולי דיקור סיני לפוריות


מתי נזקקת האישה לתמיכה של דיקור סיני ל פוריות?


נשים רבות מתקשות לקבל רגשית ופיזיולוגית את ההתערבות ההורמונאלית הנעשית בזמן הפריה חוץ גופית. התהליך הוא הפרדה מלאכותית של משהו שאמור להיות טבעי ומסונכרן בעזרת מנגנונים בגוף האישה. התהליך מלווה בהזרקת הורמונים, המשבשים לעיתים את המערכת כולה וגורמים לתופעות של צבירת נוזלים (נשים רבות מדווחות על תחושת נפיחות, כבדות, עלייה רבה במשקל) ומצב רוח ירוד.


טיפולי ההזרקה מלווים באי נוחות פיזית ויש אף שגורמים לגירוי יתר שחלתי-היפרסטימולציה שחלתית. האישה מקבלת תרופות שיוצרות גירוי בשחלות וגורמות לגדילה והבשלה של מספר זקיקים רב, במקום הזקיק היחיד שמבשיל בכל מחזור טבעי. גירוי יתר מתבטא בדרך כלל בכאבים מקומיים באזור השחלות ובהצטברות נוזלים בחלל הבטן. במקביל מומלץ לעקוב אחר גדילת השחלה, כדי שלא ייגרם לה נזק בלתי הפיך.
גירוי יתר שחלתי יכול להתבטא גם בהקאות, בחילות, קוצר נשימה ובכאבי בטן בלתי נסבלים.


המחויבות הרבה, הציפייה, והכישלונות המלווים את תהליכי ההפריה המלאכותיים מסיבים מתח רב ואכזבה לאישה. רק המתח לבדו יכול להכשיל את סיכויי הכניסה להריון.
קיימים נתונים על נשים רבות שבחרו לעשות 'פסק זמן' בתהליכי ההפריה המלאכותית והרו בהצלחה, ללא התערבות חיצונית כלשהי.


לרפואה המערבית אין תמיד פתרון לבעיית עובי רירית הרחם


עובי רירית הרחם צריך להיות לפחות 8-9 מ"מ, על מנת שהרחם יוכל "להחזיק" את ההיריון ולמנוע הפלה מוקדמת. דיקור סיני בשילוב צמחי מרפא, המשפיעים על הפעילות ההורמונאלית, יכולים להשפיע על עובי הרירית.


מצבה הנפשי של האישה משפיע מאוד על כניסה להריון


הסינים טוענים שיש מעין חבל בין הלב לבין הרחם. חבל (מרידיאן) זה גורם לתזמון של תהליכים גניקולוגיים כגון ביוץ, ומחזור חודשי סדיר. דאגה, סטרס ואכזבה המלווים לעיתים את התהליך, ישפיעו על אנרגיית הלב ויפגעו בסיכויי הכניסה להריון. דיקור סיני יתרום לשקט הנפשי של הלב.


דיקור סיני משפר את זרימת הדם באגן ובבטן התחתונה


זרימת דם טובה בחלל האגן ובאזורי הרבייה היא קריטית לתקינות של תהליכים גניקולוגיים והריון בפרט.


איפה דוקרים ?


בטיפולי דיקור סיני לפוריות משתמשים בנקודות ברחבי הגוף. אין מדובר במקומות מוצנעים. אך כל נקודה שבכוחה להשפיע על מצבה הנפשי והפיזי של האישה טובה למטרה זו.


האם נעזרים רק בדיקור ? ומה זה "תזונה הורמונלית" ? איך זה מפריע להיכנס להריון ?


כאשר מטפלים בבעיות גניקולוגיות משלבים במקרים מסוימים צמחי מרפא סיניים יחד עם תזונה וטיפים שאמורים לשפר את מצבה ההורמונאלי של המטופלת. צמחי מרפא סיניים כלי יעיל וחשוב לטיפול במצבים גניקולוגיים.


התזונה המערבית כוללת מגוון רכיבי תזונה מן החי כמו  בשר ומוצרי חלב.
שימו לב: דרכו של אותו מזון מן החי לצלחתנו מתחילה באופן הגידול שלו.  גידול בעלי חיים לתעשיית המזון כולל גם פיטום, מתן מזון מודבר ומרוסס ותוספות של הורמונים לזירוז הגדילה והתנובה.
זכרו! איברי המטרה של ההורמונים הם השחלות והרחם. כאשר התזונה כוללת מזון 'הורמונאלי' –תתכן השפעה על תפקוד איברים אלו שתגרום לשיבושים בתהליכים הורמונאליים כמו זמני ביוץ, עובי הרירית, סדירות המחזור החודשי ועוד.


לסיכום

  • כאשר מטפלים בבעיות גניקולוגיות, אורח החיים של האישה הוא חשוב מאוד להצלחת התהליך.
  • פעילות גופנית הממריצה את מחזור הדם ותורמת להחזר הוורידי לחלל האגן היא קריטית במקרים מסוימים.
  • תזונה נכונה, המעודדת בניית דם ושומרת על ערכי ברזל, המוגלובין וויטמין B12 חשובה באותה מידה.
  • שמירה על שעות שינה מספקות, רוגע נפשי ואורח חיים מאוזן יכולה לשפר בצורה דרמטית בעיות גניקולוגיות.


 

מילון מונחים:


IVF  - הפרייה חוץ גופית. בתהליך זה מפרים את הביצית שנשאבה מהאישה עם זרעונים. הביצית המופרית מוחדרת לרחם האישה בתקווה שיתפתח הריון.


אנדומטריוזיס – הרירית שמרפדת את חלל הרחם נקראת אנדומטריום. לעיתים רקמה הדומה לרירית המרפדת את חלל הרחם צומחת מחוץ לחלל הרחם (בעיקר באיברי האגן כגון שחלות, סביב הרחם והחצוצרות ורקמות שונות המצויות באגן כגון רצועות המחזיקות את הרחם). תהליך זה נקרא בשם אנדומטריוזיס.
 

שחלות פוליציסטיות – שחלות המכילות זקיקים רבים או ציסטות רבות. המונח נטבע מהמילה פולי=רב, צ'יסטיות = מערב צ'יסטות. במקרים רבים שחלה פוליציסטית גדולה פי 1.5 עד 3 מגודל שחלה ממוצעת רגילה. המצב יכול להשפיע מאוד על יכולת האישה לבייץ, להרות ולחוות מחזורים חודשיים סדירים.אופיר שגב פרימן La.c, B.A, מומחה בדיקור סיני ויפני, מרפאת אלטרנטיבה, מטפל בשיטת דיקור סיני לפוריות. 

להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites