ריקי לוי דינר

ריקי לוי דינר

טור אישי על הורות, זהות, נשיות, וכל מה שנוגע בבטן הרכה שלנו.

לכניסהעוד באו-מאמא


שליטה על דימום המחזור החודשי
מי שכבר ניסתה טוענת שזה שינה את חייה. לא מדובר שוב בפרסומת לפדים או טמפונים, אלא לשיטה שאמורה לזרוק את כל אלה לפח. קוראים לזה "שיטת שרמן", הדרך לשלוט במחזור שלך בלי כאבים, בלי דימומים ארוכים, ובלי צורך בפדים או טמפונים. תחי מהפיכת הוסת
מירב שרמן

קחי למשל צינון. אם לא היינו מקנחים את האף בזמן צינון, כמה מסובך היה יכול להיות לנו? באמת, בואי נחשוב רגע איך זה היה נראה: כאבים, נפיחות, נזילות, דלקות... מסובך. קינוח אף, פשוט. זה מה שצריך, ומיד נהיה פשוט, הרבה יותר פשוט. ככה בווסת.


נא להכיר, קוראים לזה "שיטת שרמן למודעות וסת", היא קרובת משפחה של "לגדל ילדים בלי חיתולים" ואחות של "לידה טבעית". שכחו אותה בבוידעם כנראה כמה מאות שנים או יותר, אך לפני כארבע שנים היא בחרה לנער מעליה את האבק ולהתגלות לעולם מחדש.


שיטת שרמן היא דרך טבעית להתנהלות בווסת, המבוססת על הידע הקיים בגופינו בפשטות. לפי שיטה זו ניתן לשחרר את דם הווסת באופן מודע בתדירות סבירה בשירותים. לומדים לזהות סימנים של מלאות, ואת הדרך הנכונה ל"קנח" את הדם. כל ההקלות שנשים חוות בזכות השיטה, נראה שבאות כתוצאה ממצב טבעי ומאוזן יותר לגוף. השיטה מסייעת בהפחתת כאבי וסת, כאבי ראש, בצקות, תופעות קדם וסתיות (P.M.S ) מקצרת במידה ניכרת את משך הדימום (לרוב ביומיים) ומחזירה אותו למהלכו הטבעי.
 

איך זה עובד?


הדגש העיקרי בשיטה הוא על שחרור הדם. השחרור מתבצע בתדירות של שעה וחצי- שעתיים (בזמן דימום השיא), באופן יזום או כשמרגישים שהדם עומד לצאת. פעולה זו נעשית מתוך תשומת לב למנח האגן, שרירי רצפת האגן, מצב תודעה, וטכניקות נוספות הנלמדות בסדנה. השיטה פשוטה, ואין כל צורך בידע מוקדם או במודעות יוצאת דופן. בדומה לכל תהליך יזום של שחרור כל הפרשה אחרת בשירותים, שיטה זו מעודדת יציאה של דם שבשל לצאת בלבד, מתוך הקשבה לגוף ולאיתותים שלו, ואינה מקדמת שום תהליך שטרם הגיע זמנו.


אם כל כך פשוט, איך נהיה מסובך?


למן הווסת הראשונה לומדת כל אשה להכיר את הפד או את הטמפון, כשהכרות זו מלווה במסר לא מילולי האומר כי דם הווסת דולף מאליו ללא התראה מוקדמת, ויש לספוג אותו כדי שלא יכתים.
במשך דורות רבים הורגלנו להאמין כי הפעילות הרחמית המתרחשת בגופינו בזמן הווסת אינה תלויה בשאר גופינו, מעין יחידה עצמאית נפרדת, שהקשר היחיד כמעט בינינו לבינה הוא ב'ספיגת התוצאות' בלבד.


איך נולדה השיטה?


במשך שנים (כמעט מהווסת הראשונה שלי) ידעתי כי ביכולתי לשחרר את הפרשת הווסת בשירותים באופן מודע, מתוך ידיעה ברורה שבכך אני מפחיתה את עוצמת הכאב, ומקצרת את משך הווסת. לא עשיתי מזה עניין. חשבתי שזה פשוט ככה לכל אחת. כשהייתי יוצאת מהשירותים הייתי שמה טמפון כמובן, כי ככה הכרתי מהווסת הראשונה שלי, וחשבתי דווקא שזה פתרון מצוין.


במהלך ההכשרה שרכשתי כדולה, ומתוך סקרנות להעמיק את הבנות הגוף שלי בלידה, מצאתי את עצמי נהנית לתרגל בכל וסת מעין 'מיני לידה', ולהתפעל כל פעם מחדש מהיכולות המדהימות של הגוף.


בסוף קורס הדולות שעברתי נתבקשנו להכין עבודת גמר, ולי היה ברור כי כוונתי היא 'ללמד הכנה ללידה דרך עבודה עם הגוף בווסת', שהרי אם נתרגל את שפת הלידה בווסת, נוכל להגיע ללידות כבר יודעות. זה מה שהיה לי אז בראש. הדהים אותי הפער בין הידע העצום שיש לנו היום בנושא הלידה הטבעית, לעומת המעט שאנו יודעים על הווסת, כשלמעשה גם בווסת וגם בלידה פעילים אותם איברים בגוף (רחם, צוואר רחם, אגן, רצפת האגן, נרתיק). בנוסף, השפה הנשית שתורמת מאוד לתהליך הלידה, כלל לא מיושמת במהלך הווסת, ונראה היה לי שהיא עשויה להיות מועילה בווסת לא פחות מאשר היא מועילה בלידה.
לצורך אותה עבודת גמר שתיכננתי חשבתי שיהיה נכון כמו בלידה לוודא שהפעולה אותה אני מציעה בווסת אינה גורמת לנזקים כלשהם ברצפת האגן. פניתי ליהודית שריג, שהיא פיזיותרפיסטית המובילה את תחום שיקום רצפת האגן בארץ, שליוותה אותי במקצועיות, בפתיחות מחשבתית, ובידידות מיוחדת, ועזרה לי להבין כיצד הבנותי האינטואיטיביות מתקיימות בגוף הלכה למעשה.


כשהתישבתי סוף סוף לכתוב את העבודה, הרגשתי שהכל תיאורטי מדי, ואולי בכלל לא ישים (אישה אחת זה לא מדד לכלום). כך יצא שחשבתי לי  (אם נתעלם לרגע מהיד שמכוונת את הדברים מלמעלה) שלא אוכל להגיש את העבודה לפני שבדקתי עם נשים נוספות שאכן זה עובד.


כתבתי מודעה קטנה באחד מאתרי האינטרנט. נראה לי שחשבו שם שאיבדתי זמנית את שפיותי... שקט... תגובה אחת אנונימית... ואז התחילו להתעניין. שפע תגובות, טלפונים, שאלות, הרהורים ושיתופים, והופ, תוך שבועיים קבוצה – 14 נשים אצלי בסלון, באו ללמוד את השיטה.  ישבנו שלוש שעות יחד, שיתפנו, סיפרנו, הסברתי פשוט, והן הלכו, בשקט. אח"כ אחת מהן סיפרה שחשבה שפיספסה את הפואנטה, כי הכל היה פשוט מדי...


ואז כל אחת קיבלה בתורה... וחזרה ושיתפה. ואני כל פעם פותחת את המחשב, וכמעט נופלת מהכיסא. כל פעם מחדש. בסה"כ חשבתי לפתוח ערוץ בין וסת ולידה, שיהיה אפשר ללמוד מאחד על השני ובחזרה, והנה התגובות... דימומים שהתקצרו, בצקת שנעלמה, כאבים שירדו, פדים וטמפונים שהבהיקו על המדף מחוסר שימוש... וחגיגות בשירותים! חיבור אחר לגוף, שמחה עם הווסת, ואני קוראת ונדהמת.


שיטת שרמן‏‏ ואני זכינו לעירסול והזנה מופלאים. יחד עשינו היסטוריה, ידע עתיק נמצא בשימוש היום.
לאתר של מירב שרמן


להוסיף תגובה
שם
דואר אלקטרוני
נושא
תוכן
  • הנה הפרטים הנהלת האתר - - 20/6/2009 | 15:06
    • הי מיקי בדקנו והקישור בכתבה אכן עובד. בכל מקרה מצ"ב שנית: http://www.metaplim.co.il/a.asp?b=1047 הטלפון הוא: 077-5258885
  • איך מגיעים אלייך? מיקי - 20/6/2009 | 14:07
    • הלינק לאתר לא מוביל לשם. חבל. אשמח להגיע לסדנה.

כל תמונה היא סיפור 

*לכניסה לגלריות לחצו כאן

 

 

עוד באו-מאמא

 

ידיים, משפחה, ניוזלטר או-מאמא

ניוזלטר שבועי

אחת לשבוע מקבלים חברי מועדון O-mama ישירות לתיבת המייל שלהם, ניוז לטר הכולל מגוון תכנים בנושא משפחה והורות.

*ההרשמה חינם.

לכניסה לחצו כאן 

 

הרשמה לניוזלטר או-מאמא

שם פרטי
משפחה
דוא"ל
Powered by Artvision | Truppo Websites